На Стрийщині запрацювала мобільна група реагування на факти вчинення домашнього насильства

14 квітня 2021р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Від 13 квітня розпочала роботу позаштатна мобільна група з протидії домашньому насильству, яка обслуговуватиме територію Стрийської територіальної громади. У її складі - вісім правоохоронців, які  пройшли відповідне навчання та цілодобово реагуватимуть на повідомлення від громадян.

Серед головних функцій групи:

- своєчасне реагування на факти вчинення домашнього насильства;
- вжиття заходів для його припинення;
- інформування жертв домашнього насильства про їхні права та соціальні послуги, якими вони можуть скористатись;
- винесення термінових заборонних приписів;
- складання адміністративних протоколів;
- проведення профілактичної роботи з кривдниками тощо.

«Закликаємо громадян не замовчувати про факти домашнього насильства (психологічного, фізичного, економічного чи сексуального) та у разі його вчинення щодо вас або ваших рідних терміново звертатись до поліції за номером 102 або на безкоштовну гарячу лінію для жертв домашнього насильства 15-47», - зазначив заступник начальника управління превентивної діяльності поліції Львівщини підполковник поліції Роман Гранківський.

У подальшому планується створення мобільних груп з протидії домашньому насильству у містах Червоноград та Дрогобич.

Як повідомляють у департаменті соціального захисту населення,  протягом першого кварталу 2021 року до уповноважених органів, що здійснюють заходи з питань запобігання та протидії домашньому насильству в області, надійшло 4474 звернень. Зокрема, 54 звернення надійшло від дітей, 284 - від чоловіків, 4136 - від жінок. У звітному періоді 2 осіб скеровано на проходження програм для кривдників.

Нагадаємо, Львівщина - єдина область, яка два роки поспіль закуповувала соціальну послугу корекції поведінки кривдників. Це комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі, до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні  ролі та обов’язки жінок і чоловіків.

Ключові слова:

домашнє насильство

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook