Верховна Рада посилила відповідальність за домашнє насильство

2 липня 2021р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

1 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі» (реєстр. № 3908-1).

Законом удосконалено правове регулювання притягнення до адміністративної відповідальності військовослужбовців та інших осіб, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів, за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування.

Зокрема, документ передбачає, що за вчинення насильства, в результаті чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яка протягом року вже мала адміністративне стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Як повідомляють у департаменті соціального захисту населення, протягом І кварталу 2021 року до уповноважених органів, що здійснюють заходи з питань запобігання та протидії домашньому насильству в області, надійшло 4474 звернень. Зокрема, 54 звернення надійшло від дітей, 284 - від чоловіків, 4136 - від жінок.

Нагадаємо, у квітні у м.Трускавець відкрито відділення з надання притулку жінкам та дітям, які постраждали від домашнього насильства, Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області на 10 сімейних місць (10 жінок та 10 дітей).

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook