Агровиробників Львівщини запрошують відвідати наймасштабнішу агропромислову виставку України
33-я Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2021» є найбільшою аграрною подією в Україні та Східній Європі у галузі сільського господарства. У межах «АГРО-2021» відбудуться 12 спеціалізованих виставок: ЕкспоАгроТех, Агротранспорт і логістика, Біопаливо, Hi-Tech Агро, Animal'EX, Agro Build-Expo, FishExpo, Рослинництво і агрохімія, Organiс, Еквісвіт, Сучасний фермер, Eco House.
Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.
Також програма виставки передбачає проведення ділових заходів, форумів, дискусійних панелей, науково-практичних заходів, прес-конференцій, які сприятимуть відкритому діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками.
«Проведення такого заходу дає можливість аграріям ознайомитися з новинками сільськогосподарської техніки та устаткування, сучасними агротехнологіями, обмінятися досвідом, знайти нових партнерів та клієнтів. Львівщина традиційно представлятиме аграрний потенціал на даному заході», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
Окрім офіційної та ділової частини, виставка матиме цілу низку цікавих та розважальних заходів. Зокрема, це автомобільний фестиваль з тест-драйвами «Агро Авто Шоу», кулінарний фестиваль AgroFoodFest, фестиваль національних виробників товарів FEST UA.
Дата проведення: з 8 по 11 червня 2021 року;
Місце проведення: НК «Експоцент України», вул. Академіка Глушкова, 1, м. Київ.
Дізнатися про деталі виставки, ознайомитися із програмою та зареєструватися для участі можна за посиланням.
Новини за темою
Завтра на Львівщині стартує ІV Міжнародна агропромислова виставка «EuroAGRO»
11 листопада 2019
12-14 листопада у виставковковому центрі «Південний-ЕКСПО» (м. Львів, вул. Щирецька, 36) відбудеться ІV Міжнародна агропромислова виставка «EuroAGRO». Експозиції представлять 33 компанії з України (Львівська, Волинська, Хмельницька, Рівненська, Київська, Сумська, Одеська, Житомирська, Запорізька, Дніпропетровська та Кіровоградська області) та Польщі. Тематика експозицій: агротехніка, насіння, мінеральні добрива, органіка, присадибне господарство, рослинництво, садівництво. Метою проведення виставки є створення платформи для надання виробникам аграрної продукції можливості ознайомитись з новинками техніки та технологій, встановити партнерські стосунки, вивчити досвіду колег з європейських країн; Відтак, в межах виставки відбудуться такі заходи: 12 листопада: - Міжнародна конференція: «Візія ринку сільськогосподарської продукції. Нові можливості для співпраці в аграрній галузі». Теми виступів: перспективи розвитку агропродовольчого ринку України, роль малих та середніх господарств в структурі агропродовольчого ринку, міжнародний досвід розбудови ринку сільськогосподарської продукції. - Круглий стіл: «Роль Аграрних палат в поширенні позитивного досвіду земельної реформи. Європейський досвід формування ринку землі». Теми виступів: Обговорення та прийняття Стратегії розвитку Асамблеї Аграрних палат України на 2020-2021 роки, обговорення проекту Закону «Про аграрні палати в Україні». Участь у круглому столі візьмуть представники аграрних палат Запорізької Київської, Вінницької, Миколаївської областей. - Наукова конференція: «Збереження бджіл – стратегічне завдання для сталого розвитку аграрного сектору України та країн світу. Теми виступів: вірусні захворювання бджіл: діагностика та профілактика, інновації у промисловому бджільництві, захист бджіл від отруєння пестицидами. 13 листопада: - Круглий стіл: Дорадчі служби – хто замовник послуг?. Теми виступів: Діяльність дорадчих служб та що потрібно змінювати, дорадництво в умовах децентралізації, - Конференція:новинки асортименту овочевих культур від компанії «Ісіда-2012» 14 листопада: - День Львівського національного аграрного університету. Теми виступів: інтенсивна технологія вирощування озимого ріпаку, картоплярство, вирощування овочевих культур,використання відновлюваних джерел енергії у с/г підприємства. Зазначимо, що Міжнародну агропромислову виставку започатковано у 2016 році. Організаторами виставки є ПрАТ «Гал-ЕКСПО» за підтримки Львівської облдержадміністрації.
На Мостищині відбувся "День поля"
5 вересня 2019
Сьогодні, 5 вересня, на базі ФГ «Коровай» Мостиського району відбувся «День поля» за участі сільськогосподарських виробників. ФГ «Коровай» стали професійним майданчиком для надання виробникам знань і можливостей доступу до інновацій у сільськогосподарському машинобудуванні, яке сьогодні впроваджує аграрний сектор, отримання прикладів успішного досвіду колег, пошуку партнерів для бізнесу, участь у інформаційних заходах з актуальних для аграріїв питань. В рамках заходу представлено новітню агротехніку, обладнання, комплектуючі, запчастини, IT технології в управлінні АПК та інше. Присутні мали можливість побачити техніку в роботі, отримати консультації від провідних спеціалістів галузі. Значну увагу приділили інноваціям у технологіях обробітку ґрунту, що є запорукою забезпечення стабільного нарощування урожайності сільськогосподарських культур та валового виробництва. Це є актуальним на сьогодні для агровиробників, адже ґрунт готують та посіву озимих культур урожаю наступного року. В області планується посіяти озимих культур на площі 242,3 тис га. Присутні мали можливість поділитись досвідом почерпати новинки у сільськогосподарському машинобудуванні. Здобуті знання, навики допоможуть сільськогосподарським виробникам визначити свої стратегії на майбутній період.
Агровиробники Бродівщини взяли участь у круглому столі з питань інформаційного-правового забезпечення громадян
26 липня 2019
В районах області тривають круглі столи «Роль громадських ініціатив в поширенні позитивного досвіду інформаційно-правового забезпечення громадян». Заходи відбуваються в межах Проекту «Підвищення правової свідомості сільського населення - шлях до покращення рівня життя». Зокрема, заступник начальника управління – начальник відділу департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок, представники Львівської аграрної палати, Головного територіального управління юстиції у Львівській області, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в західних областях відвідали Бродівщину. Участь у заході взяли власники земельних ділянок (паїв) та агровиробники району. В межах семінару обговорили питання змін до чинного земельного законодавства, зокрема присутніх поінформували про Закон України від 10.07.2018 № 2498-VIII, що набрав чинності з 1 січня 2019 року та зобов’язує власників невитребуваних земельних ділянок, або їх спадкоємців, оформити право власності на свої наділи до 1 січня 2025 року. Також порушили питання надання правової допомоги в оформленні документів на земельні ділянки та способи захисту майнових прав, оренди (суборенди) землі. Окрім цього, Тетяна Борушок поінформувала учасників круглого столу про діяльність Антирейдерського штабу в області, проведення аудиту землі, та ознайомила присутніх з напрямами підтримки агропромислового комплексу за рахунок програм обласного та державного бюджетів, якими можуть скористатися фермери та агропідприємства.
В межах круглого столу розглянули роль громадських ініціатив в поширенні позитивного досвіду інформаційно-правового забезпечення власників земель та орендарів
28 травня 2019
Сьогодні, 28 травня, у приміщенні Жидачівської райдержадміністрації відбувся круглий стіл «Роль громадських ініціатив в поширенні позитивного досвіду інформаційно-правового забезпечення громадян (власників земель та орендарів). Серед учасників заходу - заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок, Представник Уповноваженого Верховної ради з прав людини у Західному регіоні України Світлана Семчишин, представники Головного територіального управління юстиції у Львівській області та Аграрної Палати Львівщини. Окрім цього, участь у круглому столі взяли власники земельних ділянок (паїв), агровиробники, представники ОТГ та органів місцевого самоврядування Жидачівського та Миколаївського районів. «Захід спрямований на підвищення обізнаності сільських територіальних громад Львівщини із земельною реформою, оскільки, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, то питання, що стосуються ефективного використання землі є першочерговими. Ефективні і сталі земельні відносини залишаються питанням стратегічної важливості, а саме від них залежить соціально-економічний розвиток, а також розвиток агропромислового комплексу», -зазначила Тетяна Борушок. Відтак, Тетяна Борушок ознайомила присутніх з напрямами підтримки агропромислового комплексу за рахунок програм обласного та державного бюджетів, якими можуть скористатися фермери та агропідприємства, а також поінформувала про нововведення Закону України № 2498-VIII від 10.08.2018р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні». Також під час зустрічі порушили питання способів захисту права власності на землю, в тому числі захист від рейдерства, дії оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя при Львівській облдержадміністрації, правового механізму оренди земельних ділянок (паїв).
На Львівщині відбудеться III Міжнародна агропромислова виставка «Еuro АGRO»
20 листопада 2018
У четвер, 22 листопада, у виставковому Центрі «Південний ЕКСПО» розпочне свою роботу III Міжнародна агропромислова виставка «Еuro АGRO». Про це сьогодні, 20 листопада розповіли під час брифінгу у Львівській ОДА. «Метою виставки є вкотре показати виробникам сільськогосподарської продукції, харчопереробної галузі нову техніку та технології, засоби, які є на ринку і використовуються в аграрному секторі. Також в межах виставки ми плануємо провести Міжнародну конференцію, яка присвячена 20-річчю Аграрної палати Львівської області. На конференцію запрошені делегації, які поділяться своїм досвідом існування аграрних палат у Франції, Польші, Німеччині. Також в межах першого дня запланований цікавий захід для виробників, які займаються овочівництвом. Вони зможуть ознайомитися із новими трендами, технологіями, які пропонуються в галузі овочівництва. На другий день плануємо провести круглий стіл на тему оптових ринків Європи, участь у якому візьмуть представники оптових ринків з різних областей України та закордону», - зазначила т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко. Виставка є україно-польською. Зокрема, цьогоріч свою продукцію запрезентують сільгоспвиробники із 15 областей України. «Щодо польської частини експозиції, то тут буде представлена сільськогосподарська техніка та системи захисту рослин, міндобрива. Національна ж експозиція цього року вражає. Це понад 80 учасників з 15 регіонів України, які будуть широко представляти сільськогосподарську техніку різноманітного спрямування, а також велику кількість технологій щодо зберігання та тепличного господарства. Експозиція цьогорічної виставки буде відображати практично весь технологічний процес агровиробництва. Також буде потужна наукова програма. Це конференції, зустрічі та семінари, які відбуватимуться упродовж трьох днів. Щиро сподіваємось, що агропромислова виставка «Еuro АGRO» проросте у великий потужний майданчик, де українські виробники зможуть продемонструвати свої досягнення у сільському господарстві, ознайомитися із провідним досвідом наших європейських колег та новітніми технологіями від польських партнерів, взяти участь у дискусії щодо ситуації у сільському господарстві, а також обговорити питання виходу продукції національних виробників на європейські ринки», - розповів президент ПрАТ «Гал-Експо» Андрій Стегура. Також в межах виставки порушать питання створення Асамблеї аграрних палат України та відкриють ще одну сімейну молочну ферму. «В другій частині Міжнародної конференції, яка присвячена 20-річчю створення Аграрної палати Львівської області, ми плануємо обговорити створення Асамблеї аграрних палат України. Впевнений, що ця подія набуде неабиякого відгуку в наших аграріїв, які почують, що ними реально хочуть опікуватися. Адже сьогодні в часі введення нового законодавства, яке вступає в силу з 1 січня 2019 року щодо паїв власників земель, це питання буде надзвичайно актуальним. Також в межах конференції на другий день в нас заплановані виїзди на наші господарства. Це три підприємства у Жовківському районі, в тому числі відкриття нової сімейної ферми», - розповів голова правління Львівської аграрної палати Ігор Вуйцик. III Міжнародна агропромислова виставка «Еuro АGRO» триватиме до 24 листопада.
За час реалізації програми із підтримки агровиробництва надали понад 70 кредитів
2 листопада 2018
У четвер, 1 листопада, заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації – начальник управління Павлао Дигдало та директор Львівського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Зеновій Древняк із візитом відвідали учасника Комплексної програми підтримки агровиробника. ФГ «Голуба нива» засноване у 2007 році у селі Стільсько Миколаївського району та займається вирощуванням малька та товарної риби, а також на господарстві розводять форель з власної ікри. Підприємство має статус племінного господарства з вирощування райдужної форелі. «Для здійснення ефективної діяльності потрібні суттєві капіталовкладення. На цей час господарство нових кредитів в комерційних банках не бере. Проте для розвитку бізнесу ми скористалися дещо іншим інструментом, залучили кошти обласного бюджету у вигляді пільгового кредиту та придбали трансформатор і насосне обладнання. На 2019 рік плануємо комп'ютеризувати процеси на господарстві та збільшити обсяги виробництва», - зазначив голова ФГ «Голуба нива» Михайло Грабович. Уже третій рік поспіль департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації здійснює реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки. Одним із напрямів якої є надання пільгових кредитів суб’єктам господарювання на реалізацію бізнес-планів. За час реалізації Програми видано 74 пільгових кредитів на загальну суму понад 25 млн грн. Довідково Кредити надаються суб’єктам господарювання агропромислового комплексу під 5 відсотків річних терміном до 5-ти років у розмірі, визначеному бізнес-планом, але не більше 500 тис. грн. Більш детально з напрямами та умовами участі у Комплексній програмі підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки можна ознайомитись тут.
На Львівщині відбувся семінар із стимулювання росту та плодоношення рослин
15 Червня 2018
Сьогодні, 15 червня, на Пустомитівщини на базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України відбувся регіональний семінар «Інноваційні стимулятори росту, витривалості та плодоношення рослин». Цей науково-практичний захід об’єднав більше 70-ти учасників сільськогосподарського виробництва та науковців. З вітальним словом виступила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко та розповіла агровиробникам про державні програми фінансової підтримки виробників. Також обговорили питаня щодо особливостей використання нових високоефективних регуляторів росту рослин, які спроможні істотно підвищувати врожаї сільськогосподарських культур. «Цілеспрямоване впровадження сучасних технологій виробництва рослинницької продукції дозволяє фермерам одержати додаткові переваги від підвищення урожайності і якості, що позитивно впливає на економічну ефективність вирощування культур. Використання стимуляторів росту рослин дає можливість керувати процесом росту та розвитку рослин, для того щоб повною мірою реалізувати їхній життєвий потенціал», - відзначила Людмила Гончаренко. Присутні мали можливість поділитись досвідом щодо ефективного застосування нових стимуляторів росту рослин під час догляду на певних етапах розвитку культур, почерпнути новинки науки у сільськогосподарському виробництві.
Агровиробників Львівщини ознайомили із роботою у системі закупівель «Prozorro»
5 Червня 2018
Cьогодні з ініціативи департаменту агропромислового розвитку та за підтримки департаменту економічної політики Львівської ОДА відбулась нарада з виробниками та постачальниками продуктів харчування Львівщини щодо активізації їх участі у державних закупівлях в системі «Prozorro». Координатор Центру компетенції системи Prozorro» на Львівщині Мирослав Сімка розповів про особливості роботи системи закупівель «Prozorro», що дозволить агровиробникам ретельніше аналізувати тендерну документацію і розширювати ринки збуту продукції. Експерт звернув увагу, що замовник тендеру у складі тендерної документації повинен розмістити проект договору з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Відтак, учасники наради детально розглянули та проаналізували на основі прикладів актуальну інформацію стосовно оприлюднення інформації про планування процедур державних закупівель, обговорили кваліфікаційні критерії до кандидатів-виконавців закупівель, кроки щодо виконання укладених договорів та процедури їх оскарження.
Відродження села: молочні сімейні ферми – пріоритетні учасники програми підтримки агровиробника
25 травня 2018
Створення та розвиток молочних сімейних ферм підтримується з державного, обласного бюджетів та інших джерел фінансування. У межах державних програм для розвитку тваринництва надається дотація за утримання молодняка великої рогатої худоби, а також селяни зможуть об’єднуватися у кооперативи та отримувати кошти на відповідне обладнання. За кошти обласного бюджету реалізується Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки. Суб’єкти господарювання в молочній галузі мають пріоритет при визначені учасників програми. Також, впродовж декількох років для розвитку особистих селянських господарств надається підтримка від проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що реалізується урядом Канади. В області за підтримки проекту створено 40 сімейних молочних ферм з поголів’ям від 4-20 корів. Дані сімейні ферми покращили умови догляду, утримання, годівлі, доїння, здоров’я та гігієни тварин, що в свою чергу дає їм можливість виробляти молоко вищої якості.Сімейні ферми є членами кооперативів. Для невеликих господарств кооперація є реальним способом забезпечити підвищення якості молока. Адже тоді можна спільно закуповувати і використовувати обладнання, організовувати збут, забезпечувати ветеринарний догляд. Сьогодні через кооперативи реалізується дуже мала частка молока, хоча потенціал величезний. Сімейні молочні ферми – це головний уклад ведення молочного бізнесу у всіх аграрних країнах світу, тому Львівщина повинна використовувати світовий досвід та свій історичний досвід з розвитку сімейних господарств та кооперації. Це дозволить забезпечити область якісними продуктами харчування, створити додаткові робочі місця та дозволить кожній родині в селі жити заможно. З обласними та державними програмами підтримки можна ознайомитись за посиланням.
Наймасштабніша аграрна подія «AGROPORT WEST LVIV» стартує вже у четвер
17 квітня 2018
Вже у четвер, 19 квітня, на Львівщині стартує VII Міжнародна виставка та форум з підтримки фермерства «Агропорт Захід Львів 2018». У межах заходу відбудеться Фермерський ярмарок та Фестиваль вуличної органічної кухні, які презентуватимуть усім відвідувачам корисну їжу на будь-який смак. Масштабна аграрна подія триватиме упродовж трьох днів до 21 квітня. Форум збере учасників дискусії на тему просторового розвитку агропромислового комплексу. Своїм досвідом із розвитку територій поділяться представники Канади та Франції, міжнародні експерти. У межах виставки відбудеться кілька дискусійний панелей та тематичних конференцій за участі українських та зарубіжних експертів. Вперше відбудеться латвійсько-український День сільського господарства, під час якого порушать питання щодо лісів. Говоритимуть також про фінансові інструменти на агроринку, про інновації в птахівництві та кооперацію фермерів Сходу і Заходу України. Фахівці з Німеччини проведуть модульний експортний тренінг, де розкриють питання розробки продукту, декларації та етикетки, дизайну пакування та вимог до стандартів. Окрім Дня українсько-латвійського сільського господарства, у межах програми другого дня Форуму відбудеться Міжнародна конференція «Найсучасніші новації в створенні рентабельних горіхових садів. Новітні агротехнології, сорти, економіка» та ІІ Міжнародний форум «Ягідництво та кооперація». Під час Міжнародної виставки планують встановити рекорд України із варіння гречаної каші з м`ясом. Ця ідея об'єднала багатьох виробників органічної продукції, які долучаться до встановлення рекорду. Також відбуватимуться демонстраційні покази сільськогосподарської техніки, міжнародний форум «Здоровий ґрунт - здорова нація», нагородження кращих агропідприємств.