Львівська ОДА ініціювала продовження проєкту з покращення дорожньої інфраструктури у двох громадах області

31 серпня 2021р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Голова Львівської ОДА Максим Козицький взяв участь в конференції щодо проєкту  «Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури». Конференція стала підсумковою, адже сьогодні, 31 серпня, завершується термін реалізації проєкту.

Програма проєкту передбачає виконання поточного середнього ремонту 19 км автомобільної дороги О141003 Мостиська – Краковець. Ця дорога з’єднує між собою міжнародний пункт пропуску Краковець - Корчова та місто Мостиська, що за 13 км від іншого пункту пропуску – Шегині-Медика.

Офіційно проєкт завершився, однак за ініціативи Львівської облдержадміністрації його продовжать, оскільки попередня програма не передбачала безпекових моментів та облаштування велодоріжок на вказаній ділянці дороги.

Тож, у межах конференції між трьома сторонами підписали Меморандум про співпрацю та розбудову дорожньої інфраструктури на території двох громад Львівщини.

«Проєкт офіційно завершився, але ми вирішили не закінчувати його фактично. ЛОДА ініціювала підписання меморандуму між облдержадміністрацією, Службою автомобільних доріг у Львівській області та Яворівською і Мостиською громадами. Йдеться про велодоріжки, освітлення та систему відеоспостереження. Все це, за співфінансування громад, завершимо разом, уже поза проєктом. 19 км дороги звучить не так масштабно, але впродовж наступних кількох років ми відремонтуємо ще 5 доріг у прикордонні в межах програми польських кредитів, яку нам вдалося розблокувати. А також до 2023 року реконструюємо три наявні митні переходи», - наголосив Максим Козицький.

На Львівщині проєкт «Доступне українсько-польське прикордоння» вдалось втілити в життя завдяки транскордонному співробітництву «Польща - Білорусь - Україна» 2014-2020 рр. за підтримки ЄС.

Ключові заходи:

  • Поточний ремонт 19,1 км дороги О141003 Мостиська-Краківець, Львівська область;
  • Будівельні роботи на частині воєводської дороги №867 завдовжки орієнтовно 0,668 км у Підкарпатському воєводстві, Любачівського повіту (Польща).

Отож, проєкт передбачає поліпшення безпеки на оновлених ділянках доріг шляхом реконструкції дорожнього полотна, облаштування розмітки, покращення дренажу, скорочення часу проїзду на цих ділянках на 10% тощо.

Щодо фінансування, то реалізували проєкт коштами європейських фондів (1,5 млн євро), обласного (46,5 млн грн) та державного бюджету (майже 30 млн грн).

Партнери: Служба автомобільних доріг області, Підкарпатське управління воєводських доріг в Ряшеві (Польща) та Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна».

Ілона Орнат

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook