Львівська ОВА співпрацює з американськими організаціями у напрямку допомоги дітям-сиротам з територій активних воєнних дій

12 березня 2022р, Новини. Служба у справах дітей, Прес-служба ОДА

Львівська обласна військова адміністрація, Служба у справах дітей ЛОВА підписали Меморандум з американськими організаціями New Horizons for Children та Aerial Recovery Group у напрямку захисту дітей, які проживають на українських територіях, де ведуться активні воєнні дії.

Сьогодні ці організації вже допомагають у евакуації та транспортуванні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  з небезпечних територій на захід України, до місць де їх зустрічають соціальні працівники та надання інтернатам, дитячим будинкам гуманітарної допомоги.  

Досвід роботи із надання допомоги дітям ці організації вже мали у низці інших країн, серед яких Афганістан, Лівія, Сирія.

«На жаль, потік людей, які вимушено покидають свої домівки тільки зростає. Серед них значна частина дітей. Надзвичайно вразливими є діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Саме тому ваш досвід та ваша допомога є для нас дуже важливими», - зазначив заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталій Загайний.

«Меморандум це ще один крок, щоб гідно надати соціальний захист нашим дітям, які прибувають до нас із зони бойових дій. Ми робимо ту справу, які мають робити добрі союзники в час війни. Разом до перемоги», - наголосив керівник Служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис.  

Наступним кроком стане створення безпечного простору для збору дітей та надання їм притулку, зокрема їжі, меддопомоги тут, в Україні, поблизу кордону.

Як зазначають сторони такі притулки дозволять надати негайну допомогу дітям і вихователям, які прибувають щодня, і продовжуватимуть задовольняти потреби вразливих дітей та молодих людей, які рухатимуться далі через кордон. Кожен заклад забезпечать постільною білизною, їжею, медикаментами та іншими засобами для догляду за дітьми.

Формат таких притулків дає можливість перемістити дітей та вихователів у безпечне місце, але обмежує травми від швидкого переїзду дітей до нової країни та системи догляду та залишає їх із знайомими вихователями.

«Тут, в Україні є унікальне відчуття об’єднаності нації і народу у спільній боротьбі і дуже почесно бути частинкою цього процесу, зокрема в частині надання допомоги дітям», - зазначив начальник операційного відділу Aerial Recovery Group Джеремі Лок.

«Ми докладемо усіх зусиль, які нам доступні, щоб діти були щасливі незважаючи на події», -  наголосила генеральний директор New Horizons for Children Шеррі МакКлург.

Ключові слова:

Меморандум

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook