Зміна стратегії роботи закладів профтехосвіти: як у Львові провели чергову «Освітню академію»

24 вересня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Протягом двох днів, 23 і 24 вересня, у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного бізнесу тривала заключна частина «Освітньої академії» - навчання для освітян, цього разу – для заступників директорів профтехучилищ та коледжів за участі представників бізнесу, яке проводять з метою допомогти закладам профтехосвіти змінити стратегію своєї роботи, налагодити співпрацю закладів з бізнесом, посилити і розвинути потенціал їх адміністрації.

Учасниками Академії стали 70 осіб, серед яких 49 – заступники директорів усіх профтехучилищ та коледжів Львівщини, 21 – представники бізнесу.

Учасників навчання розділили на п’ять груп за різними галузями (легка і харчова промисловість, будівництво, автомобільний сервіс (машинобудування), фермерство), де вони могли попрацювати над маркетингом проєктів, SWOT-аналізом, створенням медіаплану, просуванням закладу в інформаційному просторі.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, професійно-технічну освіту потрібно популяризувати серед молоді.

«Для нас важливо щоби наша молодь розуміла значення і переваги професійно-технічної освіти. Багато залежить від людей, які працюють в цій галузі, розвивають її. Хороші робітники масово виїжджають за кордон, бо робочі професії в Україні непопулярні. Але ми почали закладати в бюджеті кошти на розвиток, щоб з чогось почати. В обласних програмах і державних субвенціях – також закладені кошти на підтримку профтехосвіти. Такі зустрічі – це також старт. Щоб обговорити проблематику і нагальні питання в роботі», - сказав Іван Собко.

Він також наголосив на важливості вакцинації працівників освіти від ковіду та відзначив, що більшість учасників сьогоднішньої Академії – вакциновані.

Як розповіла Галина Бордун, керівниця освітньої програми «Освітня академія», радниця голови Львівської облдержадміністрації, у межах програми створять наглядові ради, куди увійдуть представники бізнесу та закладів освіти області, які зможуть впливати на освітні процеси таким чином, щоб профтехучилища стали цікавими для підприємців.

«Наша мета – формування такого ринку послуг від закладів професійно-технічної освіти, щоб учень мав цінність своєї майстерності для бізнесу чи формування власної справи. Для Львівщини – це означає, що чим більше молодих фахівців будуть затребуваними, тим більше розвиватиметься економіка.

Впливаючи на процес підготовки кадрів у закладах профтехосвіти, бізнес отримує молодих спеціалістів у своїй галузі», - зазначила Галина Бордун.

Перша частина навчання для ЗПТО проходила 13 і 14 вересня.

«Освітню академію» також організують для представників відділів освіти територіальних громад, директорів шкіл, а у планах - організувати подібні заходи для дошкільних та позашкільних навчальних закладів.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook