У Львові організували перший дидактико-педагогічний форум

6 жовтня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

06-07 жовтня 2021 року на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного і ресторанного сервісу для представників закладів фахової передвищої та вищої освіти педагогічного спрямування області департамент освіти і науки Львівської ОДА організував дидактико-педагогічний форум.

Основна мета проведення Форуму – обмін досвідом та вироблення політики у сфері підготовки педагогічних працівників нової генерації. Участь у ньому беруть представники педагогічних коледжів та вищих навчальних закладів області.

Учасників форуму привітав профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Немає нічого кращого, ніж маючи глибинні знання, передати їх комусь іншому, особливо дітям. Педагог – це круто! Ми маємо вчити своїх дітей, що вчитель - це високоморальна, гідна людина, з добрими можливостями та цінностями. Але і ви повинні працювати так, щоб діти хотіли вас чути, хотіли вашої поради, ваших знань - через позитив, який ви несете.

Бажаю, щоб форум був для вас результативним! Щоб люди, які сьогодні приїхали сюди, були почутими і водночас отримали нові знання,  щоб кожен відчував, що в області є опіка над освітянами. Зокрема, нинішня обласна влада чи не вперше за 30 років опікується і модернізує профтехосвіту, приділяє їй особливу увагу.

Найбільше ми прагнемо, щоб молоді талановиті кадри залишалися працювати в Україні! Попри ковід маємо рухатися вперед, розвиватися і берегти себе. В цьому контексті неможливо обійти тему вакцинації. Ми вкотре наголошуємо на цьому. Бережіть себе і своїх близьких!», - сказав Іван Собко.

Форум передбачає проведення чотирьох панельних дискусій, зокрема:

-   Новий Стандарт вчителя: виклики, зміст, вектори втілення;
-   Інноваційна діяльність у закладах педагогічної освіти: реалії та потенціал;
-   Освітнє середовище: ціннісно-смисловий вимір педагогічної освіти, формування високої професійної культури і майстерності вчителя;
-   Післядипломна педагогічна освіта: проблеми реформування.

Окрім того, сьогодні директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска та ректор Харківського національного педагогічного інституту ім. Г. Сковороди Юрій Бойчук підписали Меморандум про співпрацю між департаментом освіти і науки Львівської облдержадміністрації та НДІ експериментальної дидактики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

Сторони мають намір провадити спільну роботу щодо вдосконалення системи освіти обидвох областей – Харківщини і Львівщини – відповідно до глобальних і національних викликів ХХІ ст.

«Дуже багато уваги приділяється матеріально-технічному забезпеченню. Однак зміст освіти, її якість відійшли на другий план. Підняття рівня якості і наповнення змісту дуже важливий компонент. Вкрай важливий. Приємно, що до нашого форуму долучились наші друзі із Харківщини. Це вселяє надію на те, що попри географічну віддаленість у нас багато спільного», - зазначив Олег Паска.

Такий захід в області проводять вперше. Його учасниками стали представники Бродівського фахового педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, Самбірського фахового педагогічного коледжу імені Івана Филипчака, Педагогічного фахового коледжу ЛНУ ім. Івана Франка, Дрогобицького державного педуніверситету ім. Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», ЛНУ імені Івана Франка, Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Також під час Форуму проходять  різноманітні практичні майстер-класи, які можна буде використовувати в своїй педагогічній роботі (про секрет ефективних уроків, запобігання професійному вигоранню, розвиток критичного мислення та ін.).

В межах заходу також заплановано нагородження переможців та лауреатів конкурсу «Інноваційні програми та дидактичне забезпечення для осучаснення освітнього процесу - 2021».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook