У Львові організували перший дидактико-педагогічний форум
06-07 жовтня 2021 року на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного і ресторанного сервісу для представників закладів фахової передвищої та вищої освіти педагогічного спрямування області департамент освіти і науки Львівської ОДА організував дидактико-педагогічний форум.
Основна мета проведення Форуму – обмін досвідом та вироблення політики у сфері підготовки педагогічних працівників нової генерації. Участь у ньому беруть представники педагогічних коледжів та вищих навчальних закладів області.
Учасників форуму привітав профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
«Немає нічого кращого, ніж маючи глибинні знання, передати їх комусь іншому, особливо дітям. Педагог – це круто! Ми маємо вчити своїх дітей, що вчитель - це високоморальна, гідна людина, з добрими можливостями та цінностями. Але і ви повинні працювати так, щоб діти хотіли вас чути, хотіли вашої поради, ваших знань - через позитив, який ви несете.
Бажаю, щоб форум був для вас результативним! Щоб люди, які сьогодні приїхали сюди, були почутими і водночас отримали нові знання, щоб кожен відчував, що в області є опіка над освітянами. Зокрема, нинішня обласна влада чи не вперше за 30 років опікується і модернізує профтехосвіту, приділяє їй особливу увагу.
Найбільше ми прагнемо, щоб молоді талановиті кадри залишалися працювати в Україні! Попри ковід маємо рухатися вперед, розвиватися і берегти себе. В цьому контексті неможливо обійти тему вакцинації. Ми вкотре наголошуємо на цьому. Бережіть себе і своїх близьких!», - сказав Іван Собко.
Форум передбачає проведення чотирьох панельних дискусій, зокрема:
- Новий Стандарт вчителя: виклики, зміст, вектори втілення;
- Інноваційна діяльність у закладах педагогічної освіти: реалії та потенціал;
- Освітнє середовище: ціннісно-смисловий вимір педагогічної освіти, формування високої професійної культури і майстерності вчителя;
- Післядипломна педагогічна освіта: проблеми реформування.
Окрім того, сьогодні директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска та ректор Харківського національного педагогічного інституту ім. Г. Сковороди Юрій Бойчук підписали Меморандум про співпрацю між департаментом освіти і науки Львівської облдержадміністрації та НДІ експериментальної дидактики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди
Сторони мають намір провадити спільну роботу щодо вдосконалення системи освіти обидвох областей – Харківщини і Львівщини – відповідно до глобальних і національних викликів ХХІ ст.
«Дуже багато уваги приділяється матеріально-технічному забезпеченню. Однак зміст освіти, її якість відійшли на другий план. Підняття рівня якості і наповнення змісту дуже важливий компонент. Вкрай важливий. Приємно, що до нашого форуму долучились наші друзі із Харківщини. Це вселяє надію на те, що попри географічну віддаленість у нас багато спільного», - зазначив Олег Паска.
Такий захід в області проводять вперше. Його учасниками стали представники Бродівського фахового педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, Самбірського фахового педагогічного коледжу імені Івана Филипчака, Педагогічного фахового коледжу ЛНУ ім. Івана Франка, Дрогобицького державного педуніверситету ім. Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», ЛНУ імені Івана Франка, Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Також під час Форуму проходять різноманітні практичні майстер-класи, які можна буде використовувати в своїй педагогічній роботі (про секрет ефективних уроків, запобігання професійному вигоранню, розвиток критичного мислення та ін.).
В межах заходу також заплановано нагородження переможців та лауреатів конкурсу «Інноваційні програми та дидактичне забезпечення для осучаснення освітнього процесу - 2021».
Новини за темою
“З квітня заклади культури та мистецтв Львівщини продовжать роботу у новому форматі”, - Іван Собко
31 березня 2022
З 1 квітня заклади культури Львівщини повертаються до звичного, на скільки це можливо в умовах війни, режиму роботи. Про це розповів заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. “Від початку повномасштабного російського вторгнення заклади культури Львівщини не припиняли своєї роботи, а просто змінили її формат відповідно до умов, які диктує реальність. Наші бібліотеки, театри та народні доми стали волонтерськими осередками та центрами допомоги для внутрішньо переміщених осіб, а також прихистком для людей, які втікають від війни. Та попри все, у діячів культури своя важлива місія - додавати сил українським захисникам, піднімати їх бойовий дух, надихати український народ та лікувати наші душі мистецтвом. Тому у війні з російським агресором, де ми боремося за нашу землю, за нашу свободу, за нашу гідність і незалежність, оборону повинен тримати і культурний фронт. Отож повертаємося до звичного, наскільки це можливо в умовах війни, режиму роботи”. Відтак, з першого квітня на Львівщині розширять формат роботи театрально-концертні установи, музеї та заповідники. Зокрема, Львівська національна опера, Львівський національний театр ім. М. Заньковецької, Львівська національна філармонія ім. М. Скорика, Львівський театр ляльок, Театр ім. Ю. Дрогобича. Продовжують приймати відвідувачів і Державні історико-культурні заповідники “Тустань” та “Нагуєвичі”, а також скансен “Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького. З 26 березня відновили прийом відвідувачів і відділи Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Возницького музеї- заповідники «Підгорецький замок», «Жовківський замок»,«П'ятничанська вежа». Команда Львівського музею історії релігії регулярно організовує тематичні екскурсії про релігійне життя Львова, екскурсії підземеллями музею та розважально-пізнавальні квести для дітей вимушено переселених осіб. У департаменті з питань культури, національностей та релігій ЛОВА зазначають, що ті заклади культури, де тимчасово проживають переселенці, також частково відновлюють роботу. Наприклад, у Львівському театрі ляльок та у Театрі ім. Ю. Дрогобича окремі кімнати виділили для внутрішньо переміщених осіб, а в інших приміщеннях ставлять вистави.
«Керівники мають генерувати рішення, які сприятимуть розвитку закладів», - Іван Собко під час наради з керівниками обласних медичних установ
17 січня 2022
Держава дала можливість регіональній місцевій владі формувати стратегію розвитку медицини в області і допомагає у розвитку. У свою чергу керівники обласних закладів повинні ініціювати управлінські рішення, які дозволять закладам бути кращими і розвиватися. Про це під час наради з керівниками обласних медичних закладів наголосив профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. «На початку року важливо розуміти, які в кожного закладу стратегічні цілі, які проблемні питання та чим можуть допомогти державний та обласний бюджети. Ми зведемо все це разом, щоб мати повне обгрунтоване цілісне бачення, яке представимо перед профільними депутатськими комісіями Львівської облради, зокрема, перед бюджетною та медичною комісіями», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що облдержадміністрація може допомогти і дотувати заклади з обласного бюджету, керівники закладів повинні надавати свої пропозиції щодо подальшої роботи. Під час наради також обговорили фінансові можливості медичних закладів у розрізі виплати збільшених з січня цього року заробітних плат медичним працівникам. Зокрема, згідно з постановою Кабміну №2 від 12.01.2022 року, заробітна плата має становити не менше 20 000 грн для лікарів, та не менше 13 500 грн - для молодших спеціалістів з медичною освітою. «Кожен медичний заклад на початку року укладає угоди з Національною службою здоров’я України про фінансування послуг, які він надає. Важливо вже зараз розуміти, чи всім закладам вистачить цих коштів для виплати зарплат зокрема, та напрацювати можливі заходи для забезпечення повноцінної роботи медичних установ, яким буде недостатньо фінансування НСЗУ. Керівництво ЛОДА однозначно проти закриття закладів. Навпаки, ми підтримуємо рішення, які дозволять установам бути кращими, успішнішими і прогресивнішими. Проте кожен керівник повинен розуміти відповідальність не тільки за свій колектив, але і за свою установу. Керівники мають бути генераторами рішень, які сприятимуть розвитку закладів», - підкреслив Іван Собко.
«Освітня академія» відкриває нові можливості у розвитку галузі освіти на Львівщині», - Іван Собко
14 грудня 2021
Під час творчої зустрічі у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного бізнесу представники відділів освіти Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської облдержадміністрацій обговорили інновації та зміни в освіті. Зустріч організував департамент освіти і науки Львівської ОДА у межах програми «Освітня академія для управлінців освіти». Відкрив захід профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Освітня академія» - це платформа, яка дає можливість дискутувати та обговорювати важливі актуальні питання у галузі освіти. Головним здобутком цієї програми мають бути реальні рішення, які реалізовуватимуть на практиці. Одним з таких рішень є створення наглядових рад при закладах профтехосвіти, до яких входять представники бізнесу. Це дозволить навчати майбутніх спеціалістів відповідно до потреб ринку праці. Сьогодні ж до творчої зустрічі залучені представники облдержадміністрацій, і, сподіваюся, що результатом зустрічі стане напрацювання дієвих рішень у галузі освіти на міжобласному рівні», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. У режимі онлайн до зустрічі долучилася заступниця Міністра освіти і науки Віра Рогова. У заході також взяв участь директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска, заступниця директора Ольга Котовська, представники Центру інноваційних освітніх технологій НУ «Львівська Політехніка», КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут педагогічної освіти», Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди. Зустріч включала три дискусійні панелі, під час яких представники департаментів освіти і науки облдержадміністрацій західних областей України обговорили: створення і впровадження моделі національного освітнього технопарку підвищення якості дошкільної і загальної середньої освіти за участі закладів освіти, які працюють за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»; досягнення та перспективи дистанційної освіти; проблеми фінансування освітньої галузі та шляхи їх вирішення. Довідково: Програма Львівської облдержадміністрації «Освітня академія» - це майданчик для обміну думками. Місце, де освітяни можуть ділитися власним досвідом, а також здобувати нові знання. Це новий формат спілкування та практичного навчання, у якому беруть участь працівники відділів освіти громад Львівщини, керівники та педагогічні працівники навчальних закладів.
«Освітня академія» відкриває нові можливості у розвитку галузі освіти на Львівщині», - Іван Собко
14 грудня 2021
Під час творчої зустрічі у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного бізнесу представники відділів освіти Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської облдержадміністрацій обговорили інновації та зміни в освіті. Зустріч організував департамент освіти і науки Львівської ОДА у межах програми «Освітня академія для управлінців освіти». Відкрив захід профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Освітня академія» - це платформа, яка дає можливість дискутувати та обговорювати важливі актуальні питання у галузі освіти. Головним здобутком цієї програми мають бути реальні рішення, які реалізовуватимуть на практиці. Одним з таких рішень є створення наглядових рад при закладах профтехосвіти, до яких входять представники бізнесу. Це дозволить навчати майбутніх спеціалістів відповідно до потреб ринку праці. Сьогодні ж до творчої зустрічі залучені представники облдержадміністрацій, і, сподіваюся, що результатом зустрічі стане напрацювання дієвих рішень у галузі освіти на міжобласному рівні», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. У режимі онлайн до зустрічі долучилася заступниця Міністра освіти і науки Віра Рогова. У заході також взяв участь директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска, заступниця директора Ольга Котовська, представники Центру інноваційних освітніх технологій НУ «Львівська Політехніка», КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут педагогічної освіти», Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди. Зустріч включала три дискусійні панелі, під час яких представники департаментів освіти і науки облдержадміністрацій західних областей України обговорили: створення і впровадження моделі національного освітнього технопарку підвищення якості дошкільної і загальної середньої освіти за участі закладів освіти, які працюють за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»; досягнення та перспективи дистанційної освіти; проблеми фінансування освітньої галузі та шляхи їх вирішення. Довідково: Програма Львівської облдержадміністрації «Освітня академія» - це майданчик для обміну думками. Місце, де освітяни можуть ділитися власним досвідом, а також здобувати нові знання. Це новий формат спілкування та практичного навчання, у якому беруть участь працівники відділів освіти громад Львівщини, керівники та педагогічні працівники навчальних закладів.
«Реалізацію мікропроєктів з обласного бюджету профінансували на 71%», - Іван Собко
6 грудня 2021
На Львівщині завершили реалізацію 373-х проєктів місцевих ініціатив. Водночас 3 проєкти зняли з реалізації через невиконання усіх вимог положення про Конкурс. Про це доповіли на сьогоднішньому засіданні Конкурсної ради з реалізації Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки На Львівщині у межах Конкурсу проєктів місцевих ініціатив реалізують 571 проєкт на загальну суму 192,8 млн грн, з яких кошти обласного бюджету - 94,2 млн грн, місцеві – 49,4 млн грн, небюджетні внески – 49,2 млн грн. Станом на 1 грудня з обласного бюджету профінансували 66,6 млн грн – це близько 71% від запланованого ресурсу. 373 проєкти вже завершено, 175 – розпочато, 21 – не розпочато. Також Конкурсна рада вирішила зняти з реалізації три проєкти у зв’язку з невиконанням заявниками умов Конкурсу та скерувати на розгляд сесії питання про розподіл коштів в сумі 1 млн 225 тис грн, які виділяли раніше на ці проєкти. «Конкурсанти мали рівно півроку, щоб закласти кошти на співфінансування, підтвердити спонсорів, провести тендери, заключити угоди та профінансувати свою частку та частку небюджетного внеску. Враховуючи, що по трьох об’єктах не розпочали роботи, їх вилучають з переліку, а кошти за рішенням сесії Львівської облради завтра скерують на ті першочергові видатки, які будуть проголосовані і які попередньо погоджені бюджетною комісією. Громада, зацікавлена в отриманні субвенції з обласного бюджету, повинна вжити всіх заходів, аби залучити ці кошти та ефективно їх використати. Якщо реалізація певних проєктів ще не стартувала, доцільніше виділене на них фінансування скерувати на потреби охорони здоров’я області. Мікропроєкти з обласного бюджету профінансували на 71%. Це відмінний результат для Львівщини, де загалом триває реалізація близько 1500 об’єктів соціальної інфраструктури», - зазначив співголова Конкурсної ради, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Зокрема, вилучили проєкти місцевих ініціатив: Благоустрій (капітальний ремонт) території скверу «Садиба Коссаків» по вул. Лесі Українки в м. Дрогобич. Реконструкція мереж вуличного освітлення по вул. Новоукраїнська в с. Старий Кропивник Дрогобицького району Львівської області. Придбання обладнання для облаштування лінгафонного кабінету у Вороцівському закладі ЗСО І – ІІІ ступенів Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області. Разом з тим раніше до реалізації затвердили 45 регіональних проєктів на загальну суму 64,8 млн грн. Станом на 1 грудня профінансовано 46,8 млн грн. Серед них один проєкт знімають з реалізації (Ремонтно-реставраційні роботи фасадів пам’ятки архітектури місцевого значення Палацу (музей «Дрогобиччинна»), на вул. Шевченка, 38, у м. Дрогобич). По іншому об’єкту зменшили фінансування у зв’язку із затвердженням фінансування за рахунок державної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2021 р. (Капітальний ремонт котельні та тепломережі Мишлятицького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І- ІІ ступенів, ДНЗ» Шегинівської сільської ради). Таким чином 3 млн грн, які планували скерувати на реалізацію вказаних двох об’єктів, спрямують на інші видатки за рішенням сесії Львівської обласної ради.
«Наше спільне завдання – досягнення колективного імунітету від коронавірусу», - Іван Собко
2 грудня 2021
Керівникам територіальних громад Львівської області наголосили на необхідності підвищення темпів вакцинації населення від коронавірусу, адже спільним завданням керівництва Львівської ОДА та громад є досягнення колективного імунітету населення від ковіду. Про це на селекторній нараді по вакцинації зазначив профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Перш за все необхідно посилити перевірки наявності сертифікатів про вакцинацію у пасажирів у громадському транспорті та у відвідувачів закладів громадського харчування. Для цього наполегливо рекомендуємо максимально активізувати роботу в цьому напрямку разом з представниками Нацполіції та Держпродспоживслужби, які зобов’язані здійснювати контроль за дотриманням карантинних заходів», - зазначив Іван Собко. «Водночас, за минулі два тижні виконання планових показників вакцинації по Львівщині складало 93%. Такий результат став можливим завдяки спільній активній роботі громад, райдержадміністрацій, обласної влади. Проте, з поширенням інформації про можливість виходу Львівщини з «червоної» зони, темпи вакцинації в районах різко знизилися до 70% виконання планових показників», - розповів заступник голови Львівської ОДА. Таким чином, керівників громад закликали до кінця цього року максимально вжити заходів для ефективного проведення вакцинації у кожній громаді. Відповідне доручення скерували і головам райдержадміністрацій. У селекторній нараді також взяли участь директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис та регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут.
«У пріоритеті мають бути ефективне використання бюджетних коштів та вчасне виконання проєктів», - Іван Собко
29 листопада 2021
Перед завершенням року та підбиттям підсумків реалізованих проєктів та робіт важливо визначити основні пріоритети при підготовці останніх у році змін до обласних програм. Про це на нараді з керівниками відповідних департаментів наголосив Іван Собко, заступник голови Львівської ОДА з питань бюджету, освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту. «Усі державні субвенції, обласні програми та проєкти мають бути ефективно завершені до середини грудня цього року. У пріоритеті роботи структурних підрозділів ОДА є ефективне використання бюджетних коштів, що передбачає завершення всіх будівельних робіт, вчасну, швидку і якісну підготовку необхідних змін до програм, а також проєктних пропозицій на наступний рік», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що на обласну програми розвитку освіти, зокрема, необхідно у результаті перерозподілу та використання освітніх субвенцій, передбачити кошти на розвиток STEM-лабораторій та Нової української школи, а також, у межах обласної програми охорони здоров’я, збільшити передбачене фінансування на забезпечення ковідних лікарень області киснем. Детальніше питання перерозподілу коштів обласного бюджету або дофінансування окремих програм розглянуть депутати Львівської облради спочатку на засіданнях постійних депутатських комісій, опісля – на сесії Львівської обласної ради.
Нові карантинні умови з 22 листопада: що зміниться для мешканців Львівщини
17 листопада 2021
15 листопада відбулося засідання обласної комісії ТЕБ і НС, на якому члени комісії прийняли рішення про відновлення з 22 листопада відвідування закладів освіти здобувачами освіти 5-11 класів закладів загальної середньої освіти та вищих навчальних закладів за умови наявності у всіх працівників закладу освіти сертифікату про повну вакцинацію, або негативного ПЛР-тесту, або довідки про одужання від ковіду. Окрім того, з 22 листопада лише за наявності зазначених документів мешканці області зможуть користуватися автомобільним та залізничним транспортом приміського сполучення. Як розповів сьогодні на брифінгу щодо епідситуації в області заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, дякуючи першочергово медикам та свідомим мешканцям області, які вакцинувалися, можна констатувати зниження кількості госпіталізованих та кількості викликів «швидкої» до осіб з ковідом або підозрою на ковід. Проте, епідситуація на разі не дозволяє послаблювати карантинні обмеження. «Ми чітко бачимо і розуміємо, що будь-які заходи, спрямовані на посилення боротьби з коронавірусною інфекцією, дуже негативно впливають на економіку та на всі сфери нашої життєдіяльності. Проте, такі заходи станом на сьогодні є необхідними, адже людське життя і здоров’я є – важливіші понад усе. Враховуючи, що маємо певну тенденцію до спаду кількості госпіталізованих та кількості викликів «швидкої», ми прийняли рішення про те, що з 22 листопада запрацюють всі заклади освіти - дитячі садки, школи, ліцеї, заклади профтехосвіти, ВНЗ по всій території Львівської області. Але невакциновані працівники будуть відсторонені від роботи, а, отже, не матимуть можливості надавати освітні послуги у закладах освіти всіх форм власності», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що нові правила перевезення пасажирів громадським транспортом, які почнуть діяти також з понеділка, 22 листопада, передбачають, що їздити у транспорті міжміського (внутрішньообласного) сполучення зможуть лише пасажири, які мають сертифікат про отримання однієї або двох доз вакцини від ковіду, або негативний ПЛР- чи експрес-тест, або довідку про одужання. «Це черговий стимулюючий захід, щоби зберегти життя і здоров’я мешканців області. Окрім того, в міжміських маршрутах, тобто, на всіх маршрутах у всіх напрямках перевезень, працюватимуть мобільні групи, і буде суворо заборонено користуватися маршрутним транспортом пасажирам без визначених документів. «Ми переконані, що на Львівщині живуть високоосвічені люди, які перш за все дбають не про те, щоб отримати ковід-сертифікат, а про своє здоров’я, здоров’я своїх близьких і рідних. Вкотре закликаємо – вакцинуйтеся! Не нехтуйте своїм здоров’ям! Влада створила всі можливості аби обрати і вакцину, і той чи інший пункт чи центр вакцинації», - наголосив Іван Собко. Детальніше про нові правила перевезення пасажирів з 22 листопада – за посиланням. Також, як проінформував директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, епідситуація в області поступово стабілізується і за умови строгого дотримання карантинних обмежень та вакцинації, Львівщина вже до двох тижнів може вийти з «червоної» зони. «Першочергово для нас є важливим показник, який відображає заповненість ліжкової мережі. І протягом останніх кількох днів динаміка госпіталізацій знизилася. Проте, ми також відзначаємо той факт, що ця динаміка на сьогодні не є достатньо швидкою. Це пов’язано з тим, що у пацієнтів, які хворіли під час цієї хвилі захворюваності, спостерігають важчий перебіг хвороби, ніж у пацієнтів, які хворіли під час попередніх хвиль», - зазначив Орест Чемерис.
Обсяг обласного бюджету збільшили на майже 140 млн гривень
9 листопада 2021
Сьогодні на пленарному засіданні обласна рада прийняла зміни до показників обласного бюджету, подані обласною державною адміністрацією з урахуванням пропозицій комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку обласної ради. В результаті, обсяг обласного бюджету збільшили на майже 140 млн грн. «Зазначені зміни обумовлені необхідністю скерувати кошти, отримані від перевиконання планових завдань з мобілізації податків і платежів до обласного бюджету за 9 місяців поточного року, на фінансування видатків, пов’язаних з ростом цін на енергоносії та проведення заходів, спрямованих на боротьбу із Covid-19 та інші видатки. Зокрема, обсяг обласного бюджету збільшили на 139,6 млн грн, з яких за рахунок понадпланових надходжень – 128,7 млн гривень, 10,9 млн грн – субвенції х бюджетів інших рівнів», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Окрім того, як доповів на сесії облради директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків, уточнений план обласного бюджету на цей рік (загальна сума доходів) складає 6 млрд 138 млн грн, сума видатків - 6 млрд 715 млн грн. Отож, згідно з рішенням Львівської обласної ради: - видатки установ та закладів обласного підпорядкування на енергоносії збільшили на 49 млн грн, на заробітну плату – на 12,6 млн грн, - оплату кисню медичного та медикаментів – 5,9 млн грн, - придбання медичного обладнання – 14,5 млн грн, - виплату пільгових пенсій працівникам медичних закладів – 2,7 млн грн, - проведення капітального ремонту систем киснепостачання ковідних лікарень – 5 млн грн, - фінансову підтримку закладів фізичної культури та спорту – 3,5 млн грн, - охорону музеїв – 0,9 млн гривень. Окрім того, збільшили видатки на реалізацію обласних програм: - капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення на 19,8 млн грн, - «Безпечна Львівщина» – 6,3 млн грн, - підвищення конкурентоспроможності – 6,3 млн грн, - розвитку фізичної культури і спорту – 5,4 млн грн, - культури – 3,2 млн гривень. Поряд з цим, у межах виконання Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки” здійснили перерозподіл видатків між напрямками використання, а саме - збільшили видатки для впровадження енергозберігаючих заходів на об’єктах бюджетної сфери на 1,2 млн грн за рахунок зменшення асигнувань на проведення заходу з відшкодування ОСББ відсотків за впровадження енергозберігаючих заходів. Окрім того, зменшили видатки на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки на 8,2 млн грн у зв’язку із незапровадженням у поточному році електронного квитка на проїзд пільгових категорій громадян на виплату адресної грошової допомоги ветеранам УПА, вдовам (вдівцям) політв’язнів і вдовам (вдівцям) ветеранів УПА, реабілітованим громадянам. До запропонованого обласною державною адміністрацією проєкту рішення про внесення змін показників обласного бюджету на 2021 рік бюджетною комісією з питань бюджету та соціально-економічного розвитку прийнято рішення про збільшення обсягу обласного бюджету ще на 20,7 млн грн, з яких за рахунок надходжень податків й неподаткових платежів – 5,3 млн грн, трансфертів з інших місцевих бюджетів – 3,6 млн грн, перерозподілу раніше наданих пропозицій – 11,8 млн грн. Додаткові кошти скерували на збільшення видатків програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення на 20,7 млн грн.
На Львівщині стартувала дискусійна платформа «Medcongress 2: Лідерство.Право.Медицина»
18 жовтня 2021
Стояти на службі охорони життя людини - це щоденне завдання медичного працівника. А медичний управлінець, виконуючи це завдання, повинен враховувати і розвиток системи охорони здоров‘я України та приймати рішення для забезпечення її функціонування. З метою налагодження діалогу між керівниками медичних установ різних форм власності у Львові організували Медичний конгрес, під час якого обговорять очікування від медичної реформи, визначення якісної медичної послуги для здоров’я нації, правовий захист лікаря, правові особливості організації медичної установи. Учасників конгресу привітали заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, молодіжної політики та питань бюджету Іван Собко та заступник голови Львівської ОДА з питань цифровізації Олександр Кулепін. «У центрі уваги діяльності, яка пов’язана з державною службою, чи то у сфері медицини, чи освіти, завжди має бути людина, а сама діяльність має бути скерована на добробут людей. Нові карети швидкої, нове обладнання, сучасні лабораторії – без цього ніяк, але якщо не буде відповідальних людей, професійних лідерів, які з цим обладнанням працюватимуть, воно так і залишиться обладнанням, яке не допомогло врятувати життя. Саме тому спілкування, обмін досвідом, розробка кейсів, можливих варіантів прийняття рішень в тій чи іншій ситуації – це є незамінні речі для лідерів. Адже головні лікарі мають бути такими лідерами, з яких братимуть приклад колективи. Дякую організаторам за цей захід і бажаю його учасникам вже завтра впроваджувати у роботі здобуті тут знання!», - зазначив Іван Собко. Про важливість цифровізації у сфері медицини розповів Олександр Кулепін. «Сьогодні цифровізація підсилює медицину. Для прикладу, нещодавно ми запустили електронні лікарняні на рівні всієї області. Окрім покращення сервісу для пацієнтів, цей інструмент пришвидшить роботу самих медичних закладів. І це не єдиний приклад. В обласній адміністрації ми зараз напрацьовуємо також презентації для суб‘єктів господарювання, в тому числі в медичній сфері, щоб продемонструвати як інтегруючи дані з «Дії» в свої інформаційні системи, медичні заклади можуть зменшити кількість помилок при реєстрації пацієнтів. Будемо раді також почути всі ваші відгуки про запропоновані рішення та нові цифрові сервіси. Бо одна з наших цілей – це донесення до центральних органів влади інформації про те, де ми помиляємося, щоб опрацьовувати ці помилки і покращувати свою роботу», - сказав заступник голови Львівської ОДА. Серед учасників конгресу також – директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, керівниця Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця, директорка Центру громадського здоров’я Львівської області Мар’яна Служинська, керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги Андрій Васько, представники державних та приватних медичних установ Львівщини та інших областей, юристи, експерти з питань охорони здоров’я. Окрім того, від імені голови Львівської ОДА Іван Собко вручив подяки за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток регіональної медицини: - Мар'яні Возниці - директорці Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України; - Ігорю Заставному - співзасновникові мережі Сімейна амбулаторія «Вулик»; - Петру Луцишину - директорові Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-британська клініка «СИМБІОТИКА»; - Андріані Мальській - доцентці кафедри пропедевтики педіатрії та медичної генетики Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького; - Андрію Рождественському - виконавчому директорові Центру лідерства закладу вищої освіти «Український Католицький Університет»; - Мар'яні Свірчук - виконавчій директорці комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова»; - Лані Сінічкіній - співзасновниці Адвокатського об'єднання «Арцінгер»; - Тетяні Сліпченко - доцентці кафедри кримінального права і процесу та правоохоронної діяльності юридичного факультету Західноукраїнського національного університету, секретарці Координаційної Ради Міністерства охорони здоров'я України з питань стоматології; - Олександрі Янович - директорці мережі Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр медичної 3D діагностики»; - Матвію Хренову - співзасновнику Товариства з обмеженою відповідальністю «Український центр охорони здоров'я»; - Приватному підприємству «Перша соціальна медична лабораторія «ЕСКУЛАБ»; - Приватному підприємству «Будівельна корпорація «РІЕЛ»; - Товариству з обмеженою відповідальністю «БІО-ТЕХ МЕДІКАЛ» Зазначимо, організатором заходу є «Центр Медичної 3Dдіагностики» за підтримки Львівської облдержадміністрації та Львівської міської ради та інших партнерів.
«Правильне планування бюджету –головний інструмент для ефективного використання бюджетних коштів», - Іван Собко на Міжнародній конференції щодо фінансової дисципліни громад
1 жовтня 2021
ІІІ етап Міжнародної регіональної конференції «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати» проходить сьогодні в Ужгороді. Серед учасників – голова Рахункової палати України Валерій Пацкан та очільник Львівського територіального управління РП Володимир Піхоцький, керівники Закарпатської та Рівненської ОДА, Львівської та Закарпатської обласних рад, мери низки міст Західної України. Львівську облдержадміністрацію представив заступник голови адміністрації Іван Собко. Під час конференції учасники порушили питання щодо статусу та основних повноважень Рахункової палати як вищого органу аудиту, зокрема, щодо здійснення контролю за використанням бюджетних коштів, наданих на виконання повноважень місцевими державними адміністраціями та на реалізацію делегованих повноважень органами місцевого самоврядування по доходах і видатках. «Якщо б кожен посадовець у своїй роботі ставився до кожної бюджетної гривні як до своєї яку заробив у вигляді заробітної плати - працівники Рахункової палати мали б мінімум роботи! Рахункова палата – це не каральний орган, це служба, яка допомагає молодим фахівцям у ефективному розподілі бюджетних коштів. Так само на Львівщині спеціалісти департаменту фінансів адміністрації за дорученням очільника області Максима Козицького періодично здійснюють виїзди у громади з метою допомогти у формуванні та веденні бюджету. Держава має забезпечувати якісно підготовлені кадри! У громадах в тому числі При формуванні місцевих бюджетів чітко мають працювати всі служби – обласна адміністрація, місцеві та області депутати, громадські організації – всі, кому небайдужа ця громада. Завдання ЛОДА та міністерств – правильне планування бюджету та координація у цьому процесі місцевих громад», - сказав у своєму виступі Іван Собко. У режимі відеозв’язку до конференції приєднався Дженні Лундмарк, керівник сектору управління державними фінансами, бюджетної підтримки та статистики Представництва ЄС в Україні (у режимі відеоконференцзв'язку); Також учасники обговорили проблемні питання регіонів у сфері публічних фінансів та шляхи зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни тощо. Конференцію організували з нагоди 25-річчя Рахункової палати України.
Зміна стратегії роботи закладів профтехосвіти: як у Львові провели чергову «Освітню академію»
24 вересня 2021
Протягом двох днів, 23 і 24 вересня, у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного бізнесу тривала заключна частина «Освітньої академії» - навчання для освітян, цього разу – для заступників директорів профтехучилищ та коледжів за участі представників бізнесу, яке проводять з метою допомогти закладам профтехосвіти змінити стратегію своєї роботи, налагодити співпрацю закладів з бізнесом, посилити і розвинути потенціал їх адміністрації. Учасниками Академії стали 70 осіб, серед яких 49 – заступники директорів усіх профтехучилищ та коледжів Львівщини, 21 – представники бізнесу. Учасників навчання розділили на п’ять груп за різними галузями (легка і харчова промисловість, будівництво, автомобільний сервіс (машинобудування), фермерство), де вони могли попрацювати над маркетингом проєктів, SWOT-аналізом, створенням медіаплану, просуванням закладу в інформаційному просторі. Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, професійно-технічну освіту потрібно популяризувати серед молоді. «Для нас важливо щоби наша молодь розуміла значення і переваги професійно-технічної освіти. Багато залежить від людей, які працюють в цій галузі, розвивають її. Хороші робітники масово виїжджають за кордон, бо робочі професії в Україні непопулярні. Але ми почали закладати в бюджеті кошти на розвиток, щоб з чогось почати. В обласних програмах і державних субвенціях – також закладені кошти на підтримку профтехосвіти. Такі зустрічі – це також старт. Щоб обговорити проблематику і нагальні питання в роботі», - сказав Іван Собко. Він також наголосив на важливості вакцинації працівників освіти від ковіду та відзначив, що більшість учасників сьогоднішньої Академії – вакциновані. Як розповіла Галина Бордун, керівниця освітньої програми «Освітня академія», радниця голови Львівської облдержадміністрації, у межах програми створять наглядові ради, куди увійдуть представники бізнесу та закладів освіти області, які зможуть впливати на освітні процеси таким чином, щоб профтехучилища стали цікавими для підприємців. «Наша мета – формування такого ринку послуг від закладів професійно-технічної освіти, щоб учень мав цінність своєї майстерності для бізнесу чи формування власної справи. Для Львівщини – це означає, що чим більше молодих фахівців будуть затребуваними, тим більше розвиватиметься економіка. Впливаючи на процес підготовки кадрів у закладах профтехосвіти, бізнес отримує молодих спеціалістів у своїй галузі», - зазначила Галина Бордун. Перша частина навчання для ЗПТО проходила 13 і 14 вересня. «Освітню академію» також організують для представників відділів освіти територіальних громад, директорів шкіл, а у планах - організувати подібні заходи для дошкільних та позашкільних навчальних закладів.