Питання про фінансування територіальної оборони Львівщини розглянуть на найближчій сесії
У Львівській облдержадміністрації відбулась розширена нарада з керівниками правоохоронних органів, військового блоку та служб невідкладної допомоги. Перш за все, йшлося про розгортання 103 Окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, готовність до можливої екстреної ситуації підрозділів екстреної медицини та медицини катастроф, СБУ, ДСНС, поліції та інших служб.
Під час наради, очільник області Максим Козицький ініціював проведення позачергового засідання сесії Львівської обласної ради.
«Сьогодні ми ініціювали проведення позачергової сесії Львівської обласної ради. Вважаю, що така сесія має відбутися вже завтра або післязавтра. Головними питаннями порядку денного мусять бути формування сил ТрО на території Львівської області, а також виділення коштів для їх формування та матеріального забезпечення. На початок це має бути щонайменше 5 мільйонів гривень, які ми пропонуємо перескерувати в межах програми «Безпечна Львівщина». Так нам вдасться швидко, без напрацювання нових програм, профінансувати військо, котре має швидко сформуватися захищати нашу область. Йшлося також про передачу частини приміщень Немирівського санаторію для розміщення Яворівського батальйону територіальної оборони. Це єдиний підрозділ у районах, який досі не має місця дислокації», - зазначив Максим Козицький.
За попередніми підрахунками, перший транш з фінансування напрямку тероборони складатиме 5 мільйонів гривень. Основні видатки передбачили на придбання засобів зв’язку для штабів зони та районів підрозділів ТрО, а також встановлення відеоспостереження на об’єктах підрозділів ТрО. Надалі будуть виділятись додаткові кошти.
«Спільно з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, військовослужбовцями маємо діяти на випередження, з огляду на всі загрози, які останнім часом особливо турбують населення. Першочергове наше завдання вбачаю в тому, щоб забезпечити наші підрозділи кваліфікованими кадрами. Станом на зараз динаміка по області є позитивна, кількість охочих зростає. У мирний час комплектація складає 40%», - поінформував керівник територіальної оборони Львівщини Валерій Курко.
Щодо готовності медичної галузі у разі виникнення надзвичайної ситуації доповів начальник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько.
«На сьогодні медикаментами та паливно-мастильними матеріалами ми забезпечені на пів року наперед. Фінансові ресурси також є, тож ми надалі будемо продовжувати поповнювати ці запаси. Також у нас є медичні засоби, котрі, в разі потреби, можна передати силам тероборони. Спільно з керівництвом облдержадміністрації та облради ми пропрацювали питання щодо резерву транспортних засобів. Вони технічно справні, які ми також можемо передати для ТрО», - зазначив Андрій Васько.
Також на нараді йшлося про посилення безпеки стратегічних об‘єктів, готовність громад розмістити у себе тимчасово переміщених осіб та загальний план дій для області на випадок ескалації, координацію всіх служб та органів влади. Як повідомив Максим Козицький, зараз такі об’єкти перебувають під посиленим захистом й продовжують працювати в штатному режимі, як-от аеропорт «Львів».
Ключові слова:
територіальна оборона