У театрі імені Марії Заньковецької вшанували Героїв України
Сьогодні, 21 квітня, у театрі імені Марії Заньковецької відбувся «Вечір пам’яті Героїв України». Розпочали захід хвилиною мовчання і спільною молитвою за полеглих та за здоров’я учасників війни.
До присутніх звернувся голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.
«Ми сьогодні віддаємо шану тим, хто встав на захист нашої держави, не побоявшись війни, смерті. Сьогодні у цьому залі ті, для кого патріотизм – не просто слова, а переконання, які доводилось відстоювати кров'ю і стражданнями. Хочу, щоб у цьому залі сьогодні не було сліз. Бо, як написано до нас «Плач не дав свободи ще нікому, а хто борець, той здобуває світ». Лише вірою, переконаннями, твердістю, плечем до плеча, серцем до серця ми обов’язково переможемо, адже за нами ті хлопці, які дивляться на нас із небес», - зазначив Олег Синютка.
Очільник Львівщини нагородив орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) Василя Пашка, нагороду отримала мати Тетяна Пашко. Олег Синютка також вручив відзнаки Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» та подяки голови Львівської ОДА.
Опісля розпочали творчу частину заходу. У програмі – виступ хору Народного дому с. Лани, гурту «Мальдіви», танцювальної студії «Едельвейс», народного вокального ансамблю «Лілея», Заслуженого артиста України Олега Стадника, Олександра Рожка, Софії Федини та інших.
Організатори заходу - «Спілка матері миру» на чолі із головою Вірою Швед.
Новини за темою
До львівського дитячого притулку завітав лідер гурту «СКАЙ», щоб підтримати евакуйованих дітей
15 березня 2022
Львівська область прийняла близько тисячі евакуйованих дітей з зони найактивніших бойових дітей – Луганщини, Донеччини, Київщини, Харківщини, Сумщини тощо. Дітей розселили в інтернатних закладах області та дитячих притулках. В один з дитячих притулків служби у справах дітей Львівської ОВА завітав соліст гурту «СКАЙ» Олег Собчук. Музикант поспілкувався з дітьми та дав невеличкий концерт, під час якого виконав найпопулярніші пісні гурту в супроводі гітари. Як розповіли працівники закладу, візит став несподіванкою не лише для дітей, а для усього персоналу. Станом на сьогодні в закладі перебувають діти з таких областей: Луганська, Харківська, Одеська, Запорізька, Черкаська та Львівська. Зараз у притулку діти від 3 до 18 років. Разом з тим, підтримати дітей вирішили актори театру «І люди, і ляльки». Юним глядачам з Лисичанська та зі Львова у Притулку для дітей на Левандівці поставили виставу «Мій золотий Синочок». Як розповів начальник служби у справах дітей Володимир Лис, зараз надзвичайно багато волонтерів та студентів вищих навчальних закладів міста взялись допомагати діткам у притулках. «Вони забавляють дітей, грають в ігри, розмовляють. У кожної дитини свій характер і свій пережитий досвід. Але на щастя, нам допомагає небайдужа молодь, яка бере на себе відповідальність за підтримку психологічного стану наших дітей», - зазначив він.
Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України 15 військовим, серед яких є з Львівщини
3 березня 2022
Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України п'ятнадцяти українським військовим, з них 9 – посмертно. Отримав звання Героя також захисник родом з Сокільників, що на Львівщині Віталій Сапило. Про це він повідомив у сьогоднішньому нічному зверненні. ''Сьогодні я підписав указ про присвоєння звання Героя України п'ятнадцяти нашим захисникам. Всі 40 мільйонів – як ці п'ятнадцять героїв! Слава Україні!'', - сказав президент. Так, звання Героїв України присвоєні: Старшому лейтенанту Білоконю Максиму Віталійовичу. Посмертно. Брав участь у відбитті атаки ворога під час оборони Чернігова, знищив ДРГ ворога та два танки противника. Підполковнику Капічуну Олександру Валерійовичу. Посмертно. Завдяки його героїчним діям зупинили колону ворога, знищили техніку та ворожих солдатів. Солдату Лук'яновичу Олександру Володимировичу. Посмертно. Під час бою знешкодив до трьох десятків одиниць техніки противника. Внаслідок авіаційного удару отримав смертельне поранення. Молодшому сержанту Несольоному Михайлу Михайловичу. Посмертно. Загинув у ближньому бою із силами противника, коли евакуював людей. Солдату Нікончуку Андрію Валерійовичу. Посмертно. Захищав Київську ГЕС від нальотів російської авіації та ракетних ударів. Лейтенанту Сапилу Віталію Романовичу. Посмертно. Командир танкового взводу. Знешкодив три десятки одиниць техніки ворога. Загинув під час авіаудару. Головному сержанту Сенюку Олексію Олександровичу. Посмертно. Обороняв Чернігів, знищив два ворожих БПМ та захопив танк Т-72. Загинув від авіаудару. Лейтенанту Українцю Владиславу Петровичу. Посмертно. Прикрив відхід своїх при наступі ворога. Майору Чобану Степану Івановичу. Посмертно. Пілот Су-27, відволік на себе ворожу авіацію над Кропивницьким. Майору Михальчуку Ігорю Васильовичу. Керівник підрозділу танкового батальйону. Знищив численні бронемашини ворога. Полковнику Мусієнку Сергію Миколайовичу. Керівник підрозділу ракетних військ та артилерії. Завдав нищівних ударів противнику на Харківському напрямку. Лейтенанту Пальченку Євгену Михайловичу. Керівник взводу танків. Прикрив вихід бригади з оточення. Майору Прокопенку Владиславу Юрійовичу. Керівник танкового батальйону. Вивів особовий склад і техніку з оточення без втрат. Підполковнику Федосенку Павлу Юрійовичу. Керівник підрозділу 92-ї бригади. За ефективну оборону Харкова. Старшому лейтенанту Чавалаху Дмитру Петровичу. За героїчну участь в обороні Херсонської області.
Президент надав звання Героя України посмертно саперу Віталію Скакуну, який підірвав міст ціною життя
26 лютого 2022
Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 74/2022 про присвоєння звання Героя України саперу, матросу Віталію Скакуну (посмертно) за визначну особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, який підірвав разом із собою Генічеський автомобільний міст, щоб зупинити ворога. «Я ухвалив рішення про нагородження званням Героя України Скакуна Віталія Володимировича, сапера 35-ї окремої бригади морської піхоти – посмертно. Ціною власного життя він підірвав міст», – зазначив Президент України у своєму відеозверненні. Нагадаємо, Віталій Скакун підірвав разом із собою Генічеський автомобільний міст, щоб зупинити російські війська. 25 лютого, коли український народ давав відсіч російським окупантам на усіх напрямках, одним із найважчих місць на мапі став Кримський перешийок, де ворога зустрів окремий батальйон морської піхоти. Щоб зупинити просування танкової колони, було прийнято рішення про підрив Генічеського автомобільного мосту. Виконати цю задачу взявся інженер окремого батальйону матрос Віталій Скакун. Міст було заміновано, але відійти звідти він не встиг. За словами побратимів Віталій вийшов на зв’язок, та повідомив про те, що підриває міст. Одразу ж пролунав вибух. Наш побратим загинув. Його героїчний вчинок значно уповільнив просування ворога, що дало змогу підрозділу передислокуватись та організувати оборону.
У Національному театрі імені Марії Заньковецької облаштували вхід з пандусом для осіб з інвалідністю
1 листопада 2021
Сьогодні у Національному театрі імені Марії Заньковецької відкрили після ремонту та реставрації окремий вхід з пандусом та санітарної кімнати для осіб з інвалідністю. Як повідомили у департаменті соціального захисту населення, проект реалізували у співпраці з Турецькою агенцією зі співробітництва та координації (ТІКА). На Львівщину для участі у відкритті заходу завітав куратор з турецької сторони Джунейт Есмер. Загальна вартість проєкту 850 тисяч гривень. “Впровадження елементів доступності для маломобільних груп населення передбачено в рамках реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366-р. Безбар’єрність має стати новою суспільною нормою в Україні”, - повідомили у департаменті.
Сьогодні – сьома річниця загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького
29 травня 2021
Сьогодні минає 7-ма річниця трагічної загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького та 11-ти нацгвардійців. «Ті, хто мав за честь особисто знати генерала Кульчицького, згадують його як зразкового військовослужбовця, бойового товариша, розуміючого командира та доброго друга і порадника. Спогад про цю Велику Людину завжди житиме у наших серцях!» - каже голова Львівської ОДА Максим Козицький. Сергій Кульчицький став першим українським генералом, який загинув, захищаючи рідні кордони на сході України. Під його керівництвом, із добровольців Євромайдану створювався перший резервний батальйон Національної гвардії України. Сьогодні батальйон носить його почесне ім'я та здобув військову славу у багатьох складних бойових зіткненнях із ворогом. Світла пам’ять та шана Герою!
Театр імені Юрія Дрогобича відсвяткував 80-річчя творчої діяльності
5 грудня 2020
У Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича відбувся ювілейний вечір з нагоди 80-річчя творчої діяльності "ТІ, ХТО ЗНІМАЮТЬ МАСКИ". Участь в урочистостях взяли заступник голови ОДА Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. З нагоди 80-річчя діяльності працівників театру нагородили грамотами Львівської обласної адміністрації та вручили подяки. Іван Собко привітав колектив театру з поважним ювілеєм: «Ось вже восьме десятиліття Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича є важливою сторінкою в історії вашого міста. Знаю, що протягом усіх цих років колектив театру гідно презентував національне мистецтво не лише у багатьох містах України, але й у багатьох європейських країнах. Цей рік видався непростим, та я щиро вірю, що в майбутньому ваша гастрольна географія лише розшириться. Сьогодні зі сцени театру ви продовжуєте доносити високе мистецтво до глядачів. Ви вражаєте їх своїм талантом та новими несподіваними творчими підходами. Переконаний, що за вашою натхненною працею стоїть високий професіоналізм. Та окрім високопрофесійних акторів, ваш театр – це ще й фахове керівництво та допоміжний персонал, праця яких часто недооцінена, але без якої функціонування театру неможливе. Тому висловлюю щиру подяку усім Вам! Прийміть сердечні вітання з нагоди поважного ювілею - 80 річчя діяльності театру. Зичу вам творчої наснаги та сил. Нехай цьогорічний ювілей надихне Вас на нові здобутки та звершення!» Довідково: Драматичний театр у Дрогобичі був заснований після входження західноукраїнських земель до складу УРСР у 1939 році. Першу трупу театру було укомплектовано з місцевих акторів-аматорів та випускників Київського театрального інституту і Дніпропетровського театрального училища. Академічний статус був присвоєний театрові на честь 70-ліття колективу і за здобутки на театральній ниві. Театр активно гастролює. З мистецтвом Дрогобицького театру знайомі глядачі багатьох міст України. Колектив побував також у містах Прибалтики, Білорусі, у США, словацьких містах Кошіце, Пряшів, Польщі. У репертуарі Львівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича — твори української та світової драматургійної класики, обробки фольклору, сучасні п'єси. Директор театру – заслужений діяч мистецтв України Микола Гнатенко.
Посольство України в Норвегії організувало вечір пам’яті Миколи Радейка
2 жовтня 2020
Посольство України в Королівстві Норвегія провело вечір пам’яті одного з найвизначніших діячів української діаспори, Миколи Радейка. Цьогоріч відзначають 100-річчя від народження українського патріота, очільника першої української організації Норвегії. У форматі онлайн долучилася до вшанування і Львівщина. «Львівська облдержадміністрація завжди приділяла велику увагу співпраці з нашими земляками, які проживають на еміграції. Ми позиціонуємо співпрацю з діаспорою, як особливий вагомий сегмент міжнародної співпраці, міжнародної діяльності області і готові надалі її розвивати. Сьогоднішній захід важливий не лише для Львівщини, а й для усіх українців, оскільки демонструє, що наша держава шанує всіх своїх дочок і синів незалежно від того чи проживають вони на території України чи за її межами. Особливо тих, які боролись за незалежність України та її розквіт. Саме таким був Микола Радейко. Він був людиною непересічною, людиною майбутнього і ми пишаємось, що наша земля народила таку велику, потужну особистість », - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. В межах вечора презентують наукові праці присвячені життєвому шляху та громадській діяльності Миколи Радейка в Норвегії. Також лунатимуть музичні композиції за участю українського художнього колективу «Folke Melodi» та талановитого скрипаля Олександра Зеттерстрема. Юлія Савостейко
На Львівщині попрощались із Героєм України Тарасом Матвіївим
15 липня 2020
Сьогодні у Жидачеві провели в останню путь Героя України Тараса Матвіїва. Попрощатись із Героєм прийшли рідні, близькі, друзі, представники влади та небайдужі. «Триває війна, яка забирає найкращих синів і дочок України. У нашій пам’яті, наших серцях назавжди залишиться Тарас – як воїн, як волонтер, журналіст, патріот, а найголовніше – світла людина. Він став для нас взірцем справжнього патріотизму, відваги, самопожертви заради України. Низький уклін та щирі співчуття батькам, ми усі зібрались тут розділити біль втрати єдиного сина. Вічная пам’ять Герою. Герої не вмирають!» - звернувся до присутніх перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. 31-річний захисник України з Жидачева Тарас Матвіїв загинув 10 липня під час обстрілу українських позицій російськими найманцями. Життя молодшого лейтенанта 24-ої окремої механізованої бригади імені Короля Данила обірвалося під Троїцьким, що на Луганщині. Учора з військовослужбовцем прощалися на Майдані Незалежності, у Києві, опісля – у Гарнізонному храмі святих Петра і Павла у місті Львові віддати шану військовослужбовцю. Поховали Тараса Матвіїва у Жидачеві. Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський присвоїв Тарасу Матвіїву звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Нагороду посмертно батькові Тараса вручив Міністр оборони України Андрій Таран. Львівська облдержадміністрація висловлює щирі співчуття рідним та близьким з приводу непоправної втрати.
Львівському академічному обласному театру ляльок – 75 років
12 Червня 2020
Академічний обласний театр ляльок відзначає 75 років із дня створення. З ювілеєм колектив театру привітав заступник голови Іван Собко: «Театр ляльок – це унікальна можливість для дітей та дорослих поринути в світ казок і фантазій. Це мистецька платформа, яка вміє говорити з дитиною доступною мовою. Це місце, де для дітей оживають казки, які вони слухають перед сном. Я сам досить часто воджу своїх дівчаток на вистави. Їм дуже подобається. Прийміть найщиріші вітання з таким поважним ювілеєм. Натхнення Вам для реалізаіції всіх Ваших проєктів, вдячних глядачів та овацій». Львівський театр ляльок було засновано 12 червня 1945 року. Першим головним режисером театру була Антоніна Мацкевич – учениця видатного українського митця-реформатора, режисера та актора Леся Курбаса, аперший театральний сезон відкрився у квітні 1946 році прем’єрою вистави “Івасик - Телесик”. 75 років діяльності Театру – це: - 200 постановок вистав; - 30 оригінальних вистав кожного театрального сезону, більшість яких виконується на театральних сценах упродовж 10-20 років; - 60 тисяч глядачів міста та області, що переглядають вистави впродовж театрального сезону; - активна гастрольна діяльність регіонами України, а також Польщі, Югославії, Чехії, Литви, Латвії, Естонії, Узбекистану, Таджикистану. Львівський обласний театр ляльок – учасник та переможець ряду престижних вітчизняних та Міжнародних театральних фестивалів. Головними пріоритетами театру впродовж останніх років є розвиток якісного мистецького та універсального контенту для сімейної аудиторії. Окрім репертуарної програми показів, театр пропонує чимало супутніх подій. Це майстер-класи з театрального мистецтва, освітні події, сімейні свята та вечірки, екскурсії театром, читки п’єс. Також запроваджено послугу перегляду вистав у перекладі іноземними мовами за допомогою мобільного додатку.
На Яворівщині віддали шану Герою Небесної Сотні Віталію Коцюбі
7 Червня 2020
Герою Небесної Сотні Віталію Коцюбі сьогодні могло б виповнитися 38 років. Пам‘ять героя вшанували в родинному селі Воробляничі, що на Яворівщині. ««Сьогодні вшановуємо пам‘ять Героя, що віддав життя за свою Батьківщину. Героя, ім’я якого не маємо права забути. Бо разом з іншими Героями Небесної Сотні, він поклав своє життя за країну, яку любив віддано і безмежно. Добрий сім’янин і палкий патріот своєї держави. Таким був Віталій Коцюба»» - зазначив заступник голови ОДА Іван Собко. Довідково: Віталій Миколайович Коцюба - 07.06.1982 - 20.02.2014 Народився в Вороблячині Яворівського району. Проживав у місті Новояворівську. Їздив на заробітки за кордон. Як згадують друзі, був добрим, спокійним, врівноваженим, співчутливим та безмежно щедрим. Поїхав на Майдан, бо, за словами рідних, не міг терпіти знущання тодішньої влади, хотів кращої долі для своїх дітей, щоб жили у процвітаючій країні і мали де працювати. Загинув 20 лютого 2014 року від рук снайпера на вулиці Інститутській. Активісти під обстрілом пішли за Віталієм, але живим витягти його звідти їм не вдалось. Похований у селі Вороблячин на Яворівщині. Указом Президента за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Віталію Миколайовичу Коцюбі посмертно надатно звання Герой України з вшануванням ордена "Золота зірка". Нагороджений медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (посмертно).
Молодь Львівщини запрошують долучитись до проєкту “Бранці Кремля”
3 березня 2020
Упродовж 3-5 березня молодь Львівщини та усіх охочих запрошують долучитись до проєкту “Бранці Кремля” й зустрітись із Героєм України, учасником спротиву російській агресії на Донбасі Володимирем Жемчуговим. Перша зустріч із студентами Львівщини відбудеться сьогодні о 14:15 у НУ “Львівська політехніка”. 4 березня о 15:30 год - презентація проєкту курсантам у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. 5 березня об 11:00 год – зустріч з учнями закладу професійної освіти, а також о 15:30 – зустріч із студентами та курсантами Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. “В межах проєкту ми демонструємо ролик “Бранці Кремля”, знятий у лютому 2018 року до четвертої річниці спротиву кримчан російській агресії Криму. Цей фільм – це нагадування усім про патріотів, які є в тюрмах Росії, про те, які катування та тортури вони випробовують на собі, як вони продовжують відстоювати незалежність нашої країни. Цей фільм також про російську пропаганду”, - розповіла координатор освітнього проєкту «Бранці Кремля» Олена Жемчугова. Володимир Жемчугов - учасник спротиву російській агресії. З травня 2014 року - організатор та активний учасник руху опору проти російської окупації на Луганщині. З 29 вересня 2015 року по 17 вересня 2016 року знаходився у полоні бойовиків так званої «ЛНР». У полон потрапив з важким пораненням внаслідок підриву на розтяжці. “Сьомий рік триває війна, і молодь, яка сьогодні навчається університетах, була ще дуже юною. Думаю, ці молоді люди ще не розуміли, що тоді трапилось у Криму та Донбасі. Я теж народився на Донбасі і знаю, що більшості молоді, яка там мешкає інформація надходить з радянських підручників історії та радянських художніх фільмів про війну, комуністичну партію, тому дехто з них зробив помилку і став на сторону Росії. Я побував у Кавказі, побачив який жах робила Росія в Грузії, Чечні, Азербайджані, Афганістані, Осетії і коли у 2014 році російські солдати прийшли до мене у Красний Луч, я вирішив піти захищати матір, сестер, друзів, які були слабші і не могли себе захисти. Для мене захист Вітчизни розпочався не з патріотизму, геройства, все розпочалось із захисту своїх рідних. Усе розпочинається з особистого, і коли я спілкуюсь з молоддю, я закликаю її цікавитись політикою, кандидатами, яких ми обираємо, партіями, бо інакше політика зацікавиться нами і заволодіє нашою свободою. Коли ми говоримо пафосні слова, молодь цього не розуміє, лише приклади про те, як більше 50 українців в Криму засудили на два роки за лайк в соціальних мережах або як хлопців кидають в тюрми за висловлювання або що запізнилися у комендантський час. Ці слова до молодих людей доходять найшвидше”, - розповів Володимир Жемчугов. Із вересня 2018 по червень 2019 відбулось 62 зустрічі в рамках освітнього проекту «Бранці Кремля». “Національно-патріотичне виховання – складова розвитку нашої держави і ми маємо розуміти, що діти наші дивляться на розвиток країни своїми очима і аналізують як дорослі себе поводять. Розвиток держави – це основне, що має бути важливим для кожного. Але держава не розвиватиметься, якщо національно-патріотичне виховання не буде у пріоритеті. Україна зазнавала багато нападів, війн, але завжди давала відсіч, так буде і цього разу. На обласному рівні, зокрема в межах співпраці “Схід та Захід разом” та інших конкурсів вживаємо усіх заходів, щоб молодь гуртувалась, розвивалась, здобувала знання, знала що захист Вітчизни – це покликання кожного юнака, а ворогом є Російська Федерація”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У межах проєкту учасники також зможуть ознайомитись та отримати історичні книги про російсько-українську боротьбу. “Дуже дякуємо, що впродовж трьох днів ви спілкуватиметесь з молоддю та на власному прикладі розкажете про війну. Ми повинні втримати українські кордони, дякуємо за вашу працю, і я впевнений, що свідома молодь вас почує, бо саме активні молоді люди будують нашу державу”, - наголосив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський.
У військовому ліцеї вшанували подвиг Героїв Крут
29 січня 2020
Сьогодні, 29 січня, у Львівському державному ліцеї з посиленою військово‑фізичною підготовкою імені Героїв Крут відбувся тематичний вечір з нагоди відзначення 102-ої річниці подвигу Героїв Крут. Ліцеїстів та усіх присутніх привітав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Також участь у заході взяв голова Львівської облради Олександр Ганущин. “Сьогодні особливий день, коли історія закликає нас пам’ятати та шанувати молодих хлопців, які стали Героями. Дивлячись на ліцеїстів, розумію, що держава у надійних руках. Зичу усім цінувати один одного, щоб ми були більш дружні, щирі та сильніші. Щоб ворог зник, а кожна мати чи батько, віддаючи своїх дітей у такий заклад, ніколи не заплакали. Будьте здорові, щасливі та усміхнені”, - зазначив Іван Собко. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у бою під Крутами та воїнів, які загинули в російсько-українській війні. У межах заходу лунали патріотичні пісні та вірші у виконанні ліцеїстів.