«Справа життя Миколи Красовського»: переглянути кінострічку можна онлайн

11 Червня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Для  усіх поціновувачі документального кіно доступний онлайн фільм  «Справа життя Миколи Красовського».

Кінострічка  створена громадською організацією «Разом» спільно з кіностудією «УРС Фільм», музеєм Української революції 1917-1921 років у м. Києві за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації та Служби зовнішньої розвідки України.

Документальний фільм розповідає про життєвий шлях видатного українця, одного з творців спеціальних служб Української Народної Республіки – Миколи Красовського. На основі його біографії вперше висвітлено невідомі сторінки української історії періоду Визвольних змагань.

“Фільм «Справа життя Миколи Красовського» побудований як дослідження із фаховим заглибленням в історичний матеріал та залученням маловідомих історичних документів й кіноматеріалів. Окрім подання історичного фактажу у фільмі зроблено спробу розкрити дух епохи через долю конкретної особистості, яка була активним учасником тодішніх політичних процесів. За задумом авторів, фільм буде цікавий не лише глядачам України, а й світу, що дасть змогу популяризувати серед широкого загалу невідомі сторінки української історії, ствердити наш європейський цивілізаційний вибір та піднести міжнародний авторитет України”,  - наголосив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

Фільм докладно розповідає про насичене подіями життя і діяльність цієї непересічної особистості, сина київського священника, який починав свою кар’єру помічником поліційного пристава, а згодом став одним із кращих розшуковців Києва, непримиренним і принциповим борцем зі злочинністю. Автори фільму крок за кроком відстежували життєвий і професійний шлях Красовського, його життя в еміграції, де він і надалі займався розвідувальною роботою, аж поки не потрапив до рук органів НКВС під час чергового походу на українську територію із розвідувальним завданням.

Продюсерську роботу фільму здійснив Володимир Маліновський, автор сценарію та режисер – Тарас Каляндрук. Науковими консультантами виступили: Володимир Сідак – доктор історичних наук, професор, автор наукових праць з історії спеціальних служб України, Олександр Кучерук – директор музею Української революції 1917—1921 років у м. Києві, Олександр Скрипник – дослідник історії спецслужб, радник голови Служби зовнішньої розвідки України, Олександр Скіпальський – генерал-лейтенант СБУ.

Переглянути документальний фільм «Справа життя Миколи Красовського» можна за посиланням.

Ключові слова:

фільм

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook