Усіх охочих запрошують переглянути документальний фільм «Андрей Шептицький. Актуальне».

30 липня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

У межах відзначення 155-й річниці від дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького у с.Прилбичі Яворівського району, де народився митрополит Андрей Шептицький, та у Митрополичих садах Святоюрієвського комплексу (м.Львів) відбулась презентація документального фільм «Андрей Шептицький. Актуальне».

Кінострічка створена Благодійною організацією «Фундація – «Андрей», за фінансової підтримки і сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації в межах підтримки регіонального кіноматографу.

Фільм присвячений діяльності митрополита Андрея Шептицького, започаткування та підтримка Шептицьким різних інституцій  у першій половині ХХ століття, та актуальність даних інституцій у сьогоденні.

Також має на меті показати, як започатковані митрополитом Андреєм ініціативи діють сьогодні, і які висновки можемо робити для майбутнього духовно-культурного розвитку нашої держави. Автор проекту – Михайло Перун., композитор – Олександр Козаренко, сценарист – Святослав Козак.

За словами заступника директора департаменту Юрія Горуна: «обласна адміністрація в межах можливостей і функціональних обов’язків всіляко сприяє відродженню та розвитку регіонального кіноматографу. З 2016 року облдержадміністрація на конкурсних основах реалізовує програму підтримки кіномистецтва чітко усвідомлюючи, що розвиток регіонального кінематографу являє собою пріоритетний напрям державної політики в гуманітарній сфері.  Хоча бюджет конкурсу невеликий, але надання часткової фінансової підтримки дає можливість молодим, талановитим, амбітним режисерам стартувати з власними кінопроектами і в подальшому залучати грантові, спонсорські і державні кошти. Зокрема, за 4 роки реалізації програми більш аніж 30 кінопроектів отримали співфінансування з обласного бюджету. Наше завдання дати поштовх і сприяти подальшому творчому розвитку режисерів, сценаристів, акторів й усієї знімальної групи і тим самим відродити львівський кіноматограф особливо зважаючи на те що маємо прекрасну базу: як геолокаційнулокаційну, так і історичну. Кожен кадр місцевого, львівського кіно це цеглинка в розбудові української культури».

Усі охочі матимуть змогу переглятути фільм «Андрей Шептицький. Актуальне» сьогодні о 20 год на площі перед Митрополичими палатами Святоюрського комплексу (пл.Св. Юра, 5, м.Львів).

Ключові слова:

фільм

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook