В області напрацьовуватимуть нові напрямки підтримки для розвитку органічного виробництва

15 Червня 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

12 червня працівники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації здійснили робочий візит до Старосамбірщини.

На спільній із фермерами нараді обговорили питання розвитку та функціонування кооперативу органічного та підтримки з обласного та державного бюджетів.

 “На Львівщині реалізовується 5 - річна Комплексна програма підтримки агропромислового розвитку, на яку щорічно виділяється найбільший ресурс серед областей України -18 млн. Також цього року з державного бюджету на підтримку АПК у 2020 році виділено 4,0 млрд грн”,- зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська.

Не оминули земельної тематики. Відтак, обговорили  зміни до чинного земельного законодавства.

Заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок  розповіла  про основні положення Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-IX від 31.03.2020 (номер реєстрації №2178-10 від 10.10.2019), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від  10.07.2018 № 2498- VIII.

Також порушили питання напрацювання проєкту еко-харчування в школах та окреслення дорожньої карти щодо втілення проекту в життя.

 На даний час в області вже створено перший органічний кооператив – СОК «Органік Гарден», який зацікавився участю в проекті. До кооперативу ввійшло більше 6 учасників, зокрема  фермерські господарства та фізичні і юридичні особи, що провадять діяльність не лише на території Старосамбірщини, а й Самбірщини.

Учасники кооперативу займаються різноплановою діяльністю – ягідництво, овочівництво, вирощування зелені та салатів. Окрім того,  учасником кооперативну є агроном-радник щодо органічної діяльності, тому  можна впевнено сказати, що в області зібралась справжня і сильна еко-команда.

“На 2021 рік спільно напрацьовуватимемо зміни до обласної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу, аби ще більш якісно розвивати виробництво органічне в області та збільшувалась кількість операторів органічних в області”, -   зазначила Юлія Шопська.

Ключові слова:

АПКвиїзд

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook