В області активно впроваджують проєкт Мінекономрозвитку щодо збереження громадських пасовищ

16 Червня 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 16 червня, представники департаменту агропромислового розвитку для органів місцевого самоврядування, аграріїв та мешканців Львівщини провели онлайн лекцію на базі Правового клубу «PRAVOKATOR» на тему: «Створення громадських пасовищ. З чого розпочати».

Тема створення громадських пасовищ на даному етапі є топ-темою не лише на території Львівщини, а й по цілій Україні. Громадське пасовище – це земельна ділянка, що в більшості випадків знаходиться на землях запасу або резервного фонду за межами населених пунктів, і, як правило, використовується мешканцями територіальних громад для випасання власної худоби.

“Однак, як би не хотілось мешканцям сільських територій, аби такими землями розпоряджалась сільська рада, відповідно до Земельного кодексу України розпорядником таких земель є ГУ Держгеокадастру у Львівській області. Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які використовуються мешканцями для випасання громадської худоби на території відповідної територіальної громади для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва, а також інвентаризація земель державної форми власності та вірогідний продаж прав оренди на земельні ділянки, які використовуються мешканцями як пасовище породжує незадоволення мешканців сільських рад ”, - зазначила Тетяна Борушок, заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Також вона наголосила, що жодна сільська рада не застрахована від такої ситуації, коли певні громадяни звернуться до ГУ Держгеокадастру про розроблення проекту землеустрою (виділення земельної ділянки) під особисте селянське господарство (ОСГ) якраз за рахунок земель, що по факту використовується мешканцями як пасовище.

“Можливо, таке обрання земельної ділянки під ОСГ буде мимоволі самого громадянина, адже не кожен розуміє по карті вид угідь. Громадянин бачить вільною таку земельну ділянку і пише на неї клопотання до ГУ Держгеокадастру”, - додала Тетяна Борушок.

Аби уникнути непорозуміння між сільськими радами та убезпечити мешканців свого села для безперешкодного випасу худоби, органам місцевого самоврядування необхідно прикласти зусиль і в межах норм чинного законодавства зарезервувати земельну ділянку і, виробивши необхідні документи, таки створити громадське пасовище.

“Щоб полегшити і пришвидшити роботу органів місцевого самоврядування департамент агропромислового розвитку посприяв і розробив дорожню карту - методичні рекомендації створення таких пасовищ. Рекомендації розроблені на підставі Земельного кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», «Про оренду землі», «Про землеустрій», «Про Державний земельний кадастр», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Органам місцевого самоврядування потрібно лише діяти згідно рекомендацій. Всі органи місцевого самоврядування, які правильно сформують пакет документів отримають такі земельні ділянки у власність, чим неабияк потішать жителів своєї громади”, - зазначила Тетяна Борушок.

Нагадуємо, сьогодні, в Україні запущено процес оформлення таких громадських пасовищ. Саме зараз органи місцевого самоврядування мають можливість зарезервувати земельні ділянки під пасовище законним способом і ніколи в майбутньому не мати проблем із забезпеченням площ землі сільськогосподарського призначення для мешканців, що здійснюють випас худоби.

“Ще раз наголошую та прошу органи місцевого самоврядування активно включитись в роботу. Кожна сільська рада повинна подати пакет документів до ГУ Держгеокадастру про створення громадського пасовища. Ви є найближчою владою до мешканців, ви є господарем на цій території, я прошу поставитись до цього відповідально”, - наголосила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юлія Шопська.

Переглянути онлайн-лекцію можна за посиланням.

Ключові слова:

АПК

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook