Львівський ІТ Кластер розпочинає модернізацію профтехосвіти

18 березня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Львівський ІТ-кластер вже понад 5 років працює з державними закладами вищої освіти над зміною навчальних програм. Тепер цей досвід планують перенести на розвиток професійно-технічної освіти. В межах нового проекту Lviv IT Cluster Academy, оновлюватимуть навчальні програми у профтех училищах.

Вже з вересня, у вищому професійному училищі № 29 стартує оновлена програма для професії “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”.

«Ми починаємо проект з одного закладу. Але готові подібні проекти впроваджувати і в інших училищах. ІТ-сфера області щороку потребує майже п’ять сотень фахівців тієї ланки, яких може готувати професійно-технічна освіта. Ці випускники мають бути на рівні початкового етапу роботи в компанії, він повинен знати кілька мов програмування на базовому рівні, а працюючи у компанії, зможе поглиблювати свої навики»,- розповіла менеджер освітніх проектів ІТ-кластеру Христина Мартиняк.

В межах проекту мають не лише оновити навчальну програму, а й підвищити кваліфікацію викладачів училища та відремонтувати і облаштувати дві лабораторії.

«Ми погодили з представниками ІТ-кластеру певні спеціальності, які для них важливі. Вищі заклади готують іншого рівня фахівців, а от цього проміжного рівня спеціалістів їм бракує, тому вони готові долучитись до підготовки таких кадрів. Загальних предметів ніхто не відміняв, але у нас є також спец предмети і виробниче навчання. Саме програми спец предметів із вимогами ІТ-кластеру будемо наповнювати  і розширювати, аби була база на якій випускник міг би працювати в ІТ фірмах», - директор ВПУ №29 Роман Стецький.

“Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” – перша програма навчання, над якою вже почали роботу експерти з ІТ компаній Кластеру, спільно з викладачами. Протягом наступних кількох місяців робоча група вдосконалюватиме викладання основних предметів та працюватиме над наповненням програми новими предметами. Студенти вивчатимуть основи базових та спеціалізованих мов програмування, таких як C, C++, Java, Javascript, Python. Це дасть можливість вже після закінчення навчання працювати над різноманітними проектами, в тому числі займатись веб-програмуванням. Також студенти вивчатимуть основи тестування.

«Професійно-технічна освіта області не може задовільнити потреби ІТ-сфери, адже не скерована на підготовку таких кадрів. Таких фахівців переважно готує вища школа, але ринок демонструє брак кадрів, адже вищі навчальні заклади не дають собі ради із підготовкою в достатній кількості працівників середнього прошарку ІТ-сфери. Такі кадри затребувані і варто працювати над їх підготовкою. Тішить, що є проекти, які покликані змінити стан речей. Сподіваюсь до проекту з часом долучаться інші заклади, адже напрям інформаційних технологій перспективний та прогресивний», - наголосив начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус.

Окрім оновлених предметів навчальної програми, зміниться також і залученість студентів до практичних занять – вони матимуть змогу проходити практику та навчатись в ІТ компаніях, таким чином, краще інтегруючись в робочі процеси та розуміння роботи ІТ-бізнесу.

“З початку року ми активно зайнялись питанням модернізації навчання і в цій ланці освіти – професійно-технічній. Вважаємо, що вона обділена увагою, а в той же час пропонує доволі технічні вузькі спеціальності, і ми як представники ІТ-індустрії, хочемо ці технічні спеціальності підтримати. Ми зібрали групу із двох десятків людей, куди входять експерти з різних  компаній, а також представники самого училища. Спільно ми переглядаємо стару програму навчання та практичних занять і спробуємо зробити її цікавою, сучасною та налагодити тіснішу співпрацю студентів із самими ІТ компаніями через стажування та практичні заняття в компаніях” – розповів голова Наглядової Ради Львівського ІТ Кластеру Іван Бабічук.

До проекту Кластеру приєднались партнери, які також вбачають свою місію у розвитку освіти – креативний простір KIVSH.

“Для нас цінно, що ми стали співтворцями першої програми для розвитку молоді в ІТ-індустрії Lviv IT Cluster Academy. Так ми зможемо допомогти студентам інтегруватись в середовище бізнесу та креативу. Ми розуміємо, як важливо закласти правильний фундамент у житті, тому першочергово варто працювати саме над вивченням бази – і робити це в доступному форматі. Впровадження актуальних тенденцій і цінностей у навчання будуть заохочувати студентів і в майбутньому сприятимуть розвитку їхніх навичок на практиці” – акцентувала СЕО креативного простору KIVSH Катерина Книжицька.

Вступ на програму розпочинається вже в березні, податись на навчання можна на сайті навчального закладу №29 за посиланням.

Ключові слова:

профтехосвіта

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook