На місці будівництва Північної об’їзної Львова археологи знайшли срібні римські динарії 1-2 ст н. е. (ВІДЕО)
6 липня 2021р, Новини. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, Департамент архітектури та розвитку містобудування, Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА
Срібні римські динарії 1-2 ст н.е. виявили працівники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» поблизу села Малі Підліски на Львівщині, де планується будівництво Північної об’їзної Львова.
Загалом знайшли 4 монети – три срібні динарії, та один фальшивий субератний динарій. Відео про ці монети стало продовженням серії промороликів про загадкові знахідки доріг, які відкриває Україні Програма Президента «Велике будівництво». Промопроект започатковано командою «Рятівної археологічної служби» Інституту археології НАН України спільно із Службою автомобільних доріг у Львівській області.
«Ці монети потрапили до нас з Давнього Риму. У 1-2 ст н. е. племена, що жили на території України, користувалися ними як засобом платежу. Це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало як гроші, а не як прикраси», - розповідає Юрій Ревера, молодший науковий співробітник «Рятівної археологічної служби».
За його словами, у той час територія сучасної України була у сфері впливу Римської імперії. Про активні тодішні торгові зв’язки свідчать не тільки монети, але й прикраси, амфори, посуд і різні побутові речі, які знаходять археологи.
Особливий інтерес викликає і знайдений фальшивий динарій. «Це свідчить, що фальшування монет з'явилося від самого початку карбування грошей. Як тільки з’явилися перші монети, з’явилися люди, які намагалися їх фальшувати. Згідно з різними дослідженнями, приблизно 3-5% від справжніх динаріїв виготовлялися субератними, тобто фальшивими, безпосередньо в самих монетних дворах, де мали карбуватися виключно справжні динарії», - пояснює Юрій Ревера.
За словами директора Рятівної археологічної служби Олега Осаульчука, пам’яток римського періоду на території західної України є чимало. Масштабні проекти як от дослідження перед будівництвом Північного обходу Львова дадуть можливість дізнатись більше про етнокультурні зв’язки тогочасного населення, з’ясувати якими був побут людей, а також відстежити політичні та торгові зв’язки.
«Часом може здаватися, що дороги і культура - речі дуже далекі, але такі археологічні дослідження показують, як усе взаємопов’язано. Культурні цінності, які археологам вдалося виявити, доказують, що територія нашої області була економічно розвинена від давнини, дозволяють поповнити збірки архівів і, я впевнений, можуть нас усіх надихати «не понижувати планки», а прагнути щоразу вищих результатів», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Новини за темою
У червні розпочнуть облаштовувати урбан-парк у Львові
23 лютого 2022
У червні поблизу Центру творчості та юнацтва у мікрорайоні Погулянка розпочнуть будівництво сучасного урбан-парку. Це буде відкрита територія із майданчиками для занять вуличними танцями: від брейкдансу, хіп-хопу, до вуличного паркуру. Ще тут функціонуватиме баскетбольний майданчик під відкритим небом. Облаштують також ігрові майданчики для діток. «Цю локацію вибрали невипадково. По-перше, за традицією саме там щовихідних збираються містяни. По-друге, поблизу розташовано багато культурних та освітніх об’єктів. Не менш важливо, що і сама площа дозволяє створювати нові зони відпочинку. Зараз розробляємо проєктно-кошторисну документацію щодо самого урбан-парку, а також перенесення лінії електропередач, яка є на цій території», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Також він додав, що реалізація цього проєкту – це ініціатива Офісу Президента в межах Великого будівництва. З державного бюджету Львівщині скерують близько 100 млн гривень. Нагадаємо, у межах програми «Велике будівництво» за ініціативи Офісу Президента у 30 обласних центрах і великих містах України з’являться 30 унікальних урбан-парків. За реалізацію програми відповідає урбан-бюро Big City Lab. В урбан-парку проводитимуть яскраві фестивалі, шоу вуличних культур, всеукраїнські та міжнародні батли та змагання, майстер-класи для популяризації активного способу життя та створення креативного контенту.
До кінця року завершать ремонт двох прикордонних доріг
22 лютого 2022
У межах міжнародного проєкту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні» цього року завершать ремонтувати Т-14-18 Нижанковичі - Самбір – Дрогобич – Стрий на ділянці Нижанковичі – Самбір; Т-14-01 КПП «Смільниця» - Старий Самбір на 3-кілометровій ділянці від Хирова у напрямку КПП «Смільниця». Про це повідомив сьогодні під час брифінгу начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза. Також продовжать ремонт на дорозі Т-14-04 Червоноград - Рава-Руська на всій протяжності. Він акцентував, що в межах «польського кредиту» вже капітально відремонтовали прикордонну автомобільну дорогу Т-14-20 Яворів – Грушів. Окремо Олег Береза наголосив на ще одному інфраструктурному проекті - реконструкції дороги «Західний обхід міста Львова» з влаштування транспортних розв’язок в різних рівнях на ділянках Рясне-Руська – Зимна Вода та Солонка – Сокільники, а також шляхопроводу через залізницю. «На одній із ділянок вже розпочали роботи – це будівництво моста на кільцевій дорозі поблизу одного з торгових центрів. Загалом це буде дорога І Б категорії, ми забезпечимо належним чином безпеку, рух буде правостороннім» , – наголосив Олег Береза.
Цьогоріч в межах ВБ розпочнуть реконструкцію та будівництво двох медзакладів Львівщини
15 лютого 2022
У 2022 році на Львівщині реконструюють будівлю КНП ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи» та побудують хірургічний корпус КНП Львівської обласної ради «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ». Інформують в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА. Саме ці два медзаклади увійшли до переліку об’єктів, що відновлюватимуть упродовж 2022-2025 років в межах програми Президента України «Велике будівництво». Відтак, заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко та начальник управління капітального будівництва Львівської ОДА Роман Калагурський спільно з керівниками медичних закладів обговорили перший етап робіт з модернізації та будівництва установ, зокрема виготовлення відповідної проектно-кошторисної документації (ПКД). Як зазначив Юрій Бучко стадія виготовлення ПКД за кошти обласного бюджету «лягла на плечі» лікувального закладу у м. Винники, а за другим об’єктом функції замовника виконує профільне управління, яке буде реалізовувати проект. Перший етап реалізації проєкту з розробки ПКД розпочали по двох обласних лікарнях. Так, проектно-кошторисну документацію по першому об’єкту, лікарні у м. Винники, розробляє - ТзОВ «ДМ-ПРОЕКТ». З бюджету області профінансують роботи щодо розробки проектно-кошторисної документації ДП ДІПМ «МІСТОПРОЕКТ» по клінічній лікарні «ОХМАТДИТ». До слова, тендери на виготовлення проектно-кошторисної документації по двох об’єктах вже відбулися. Отримати робочий проект (РП) планують на початку квітня цього року. На стадії РП розробка проєктів займе приблизно 3-4 місяці. Зазначимо, що будівництво хірургічного корпусу «ОХМАТДИТ» у Львові передбачає створення сучасної лікарні з відділеннями (екстреної (невідкладної) медичної допомоги, анестезіології та інтенсивної терапії, хірургії новонароджених, недоношених та дітей раннього віку, раннього дитинства, голови та шиї, реабілітації) і корпусами, збудованим вертолітним майданчиком. Також в корпусі Центру медицини дитинства - ліжковий фонд Центру для пацієнтів налічуватиме 250 ліжок, з яких 225 стаціонарних та 25 інтенсивної терапії, готель для батьків. Щодо обласної лікарні у Винниках, то тут передбачена масштабна реконструкція центрального 9-ти поверхового корпусу і відділень, його добудова, оновлення стаціонарного корпусу, ліжковим фондом 500 місць, закупівлею нового медичного обладнання та збудованим вертолітним майданчиком у разі настання екстрених випадків з метою безперешкодного транспортування пацієнта до установи. «Весь подальший процес будівництва залежатиме від якісно зробленої проектно-кошторисної документації. Саме тому, на стадії «РП» ми повинні врахувати кожну деталь, аби відреконструйований та збудований об’єкти відповідали європейським стандартам та вимогам з безбар’єрності в Україні», – зазначив Юрій Бучко.
30 урбан-парків у 30 містах України відкриють у 2022 році (ВІДЕО)
11 лютого 2022
У межах програми «Велике будівництво» за ініціативи Офісу Президента у 30 обласних центрах і великих містах України з’являться 30 унікальних урбан-парків. За реалізацію програми відповідає урбан-бюро Big City Lab. Урбан-парк – це новий формат публічного простору для активного життя. Він створений для сімейного дозвілля, залучення дітей та підлітків до здорового способу життя. В урбан-парку проходитимуть яскраві фестивалі, шоу вуличних культур, всеукраїнські та міжнародні батли та змагання, майстер-класи для популяризації активного способу життя та створення креативного контенту. В усіх парках для відвідувачів будуть доступні: Бетонний скейт-парк для катання на скейтбордах, BMX, роликах та самокатах. Памп-трек з асфальтною трасою, що інтегрована в зелений простір із маршрутами для екстремального катання на скейті, трюкових самокатах, BMX і роликах. Стрит-денс – відкрита вулична сцена з трибунами, місцем для DJ та оглядовою зоною для споглядання тренувань та концертів. Стрит-футбол – для гри у форматі вуличного футболу. Панна-футбол – для креативного футболу з використанням трюків. Стрит-бол – вуличні активності під хіп-хоп музику. Стрит-воркаут для занять на турніках, брусах, лавках, сходах та стéпах. Паркур-траса. Простір для йоги. Боулдерінг, відомий також як скеледром. Та дитячий урбан-парк з сучасною зоною, що складається з міні урбан-парку та зоною для найменших, до яких входить траса паркуру, стрит-воркаут та простір для скелелазіння, де діти до 12 років можуть безпечно займатися спортивними активностями. У 2021 році на ВДНГ в Києві реалізували успішний проєкт пілотного урбан-парку. За перші три місяці роботи урбан-парку на ВДНГ його відвідали 300 000 людей, а це більше, ніж всього відвідувачів Виставкового центру у 2014 році. У 2022 році цей формат масштабуватимуть по всій Україні, зокрема і у Львові урбан-парк буде побудований поблизу львівського Центру творчості та юнацтва у мікрорайоні Погулянка. Орієнтовне відкриття заплановано на літо. “Зараз розробляється проєктно-кошторисна документація щодо самого урбан-парку, а також перенесення лінії електропередач, яка є на цій території. Цей урбан - парк має стати хорошою зоною відпочинку для місцевих жителів, а також туристичним магнітом для туристів. Цю локацію вибрали із міською владою, тому що, по - перше, дозволяє площа, а, по-друге, поблизу розташовано багато культурних та освітніх об’єктів. Навіть сам Центр творчості та юнацтва є популярним серед львів’ян, які стануть потенційними відвідувачами урбан-парку», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Проєкт передбачає створення наймасштабнішої мережі урбан-парків у Європі, а до розробки концепції під керівництвом урбан-бюро Big City Lab залучені громадські організації Urban Reforms та Street Culture, а також архітектурне бюро Pupa. Кожен парк у кожному з 30 міст буде унікальним і розробляється з урахуванням особливостей кожного міста та локації. Проводиться оцінка території, урбан-аналіз та враховуються інтереси представників місцевої спортивної спільноти. А в розробці концепції передбачається збереження зелених зон парків і всіх здорових дерев місцевості. Самі концепції будуть презентовані у березні-квітні, а старт першого будівництва планується вже у березні 2022 року.
В межах "Великого будівництва" у Дрогобичі активно триває реконструкція стадіону «Галичина» (ВІДЕО)
8 лютого 2022
Проєктом передбачено реконструкція стадіону з улаштуванням футбольного поля, трибун та підтрибунних приміщень (тренажерні зали, роздягальні, душові тощо), внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, комплексний благоустрій території, закупівля та монтаж обладнання. Улаштування інженерних мереж (водопостачання, водовідведення, електропостачання, опалення та вентиляція). ''З державного бюджету наприкінці минулого року на реконструкцію стадіону «Галичина» скерували 20 мільйонів гривень. Будівництво об’єкта розпочалось у 2010 році. За період 2010-2021 року розпочали загальнобудівельні роботи з реконструкції західної трибуни з надбудовою для розміщення адміністративних, господарських та спортивних приміщень, провели роботи з улаштування господарської та дощової каналізації, системи зовнішнього водопостачання, провели підготовчі роботи з улаштування основи для футбольного поля з щебеню та піску та завершили улаштування зовнішнього освітлення'', — зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Станом на сьогодні тривають улаштування підлоги, електропостачання та електроосвітлення західної трибуни. Розпочали прокладання ліній пожежного водогону, улаштування кабельних ліній для забезпечення електроосвітлення веж стадіону. Реалізація цього проєкту суттєво покращить умови для занять спортом для 500 осіб, створить 20 додаткових робочих місць та 990 глядацьких місць західної трибуни. Роботи на об'єкті тривають у межах програми Президента "Велике будівництво".
«Велике будівництво»: більше 4 тисяч операцій провели минулоріч в оновленій Самбірській районній лікарні
4 лютого 2022
У травні минулого року відкрили після реконструкції приймальне відділення Самбірської центральної районної лікарні. Ремонтні роботи проводили у межах президентської програми «Велике будівництво». Лікарня обслуговує та надає невідкладну медичну допомогу в межах Самбірського району, де проживає понад 225 925 людей. За минулий рік тут провели 4664 оперативні втручання, понад 10 тисяч госпіталізацій та майже 25 тисяч таких життєво необхідних обстежень, як ЕКГ, рентгенографія, УЗД, ендоскопія. Ремонт приймального відділення включав: загальнобудівельні та внутрішні оздоблювальні роботи, вентиляцію, заміну каналізаційної мережі, систему водопостачання, влаштування критого навісу. Для проведення ремонтних робіт з державного бюджету виділили 5,9 млн грн, проєктно-кошторисну документацію розробили за кошти з бюджету Самбірської громади – 158,1 тис грн. Окрім того, за кошти держбюджету в сумі 17,9 млн грн закупили комп’ютерний томограф, ультразвукову діагностичну систему та рентгенівську діагностичну систему. За власні кошти, отримані від НСЗУ, лікарня придбала дрібне медичне обладнання: дефібрилятори, тонометри, глюкометри, пульсоксиметри, монітори пацієнта, функціональні ліжка тощо. За словами головного лікаря Самбірської ЦРЛ Богдана Марчука, оновлене відділення та нове обладнання дають можливість швидко встановлювати діагноз та допомагає лікарям оперативно, не втрачаючи час, надавати невідкладну допомогу для порятунку пацієнта. «Для нас важливо, що всі проєкти Великого будівництва є такими, котрих потребують люди. Оновлення приймальних чи інших відділень лікарень, закупівля необхідного сучасного обладнання, побудова і реконструкція сільських медамбулаторій - це реальна допомога громадам та конкретно кожному жителю області. А період пандемії показав, наскільки важливо є підтримувати та розвивати медицину. Тому і в обласному бюджеті на 2022 рік ми передбачили для цієї галузі понад 800 мільйонів гривень. Більше - лише для освіти», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, у межах «Великого будівництва» реконструкцію провели вже у дев’яти лікарнях Львівщини: Самбірській, Дрогобицькій, Стрийській, Червоноградській, Новояворівській, Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, Львівській обласній клінічній лікарні та 8-ій клінічній лікарні м. Львова.
Зимноводівська громада отримає нову школу на 500 учнівських місць
28 січня 2022
Будівництво загальноосвітньої школи I-III ступенів у с. Суховоля Зимноводівської територіальної громади Львівського району обговорили сьогодні на нараді під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика. Об’єкт є довгобудом, його будівництво розпочали ще у 2016 році. За період з 2016 по 2019 рік вимурували більшу частину основної будівлі, провели часткове накриття та встановили вікна. У 2020 році функції замовника отримала Зимноводівська сільська рада. Відтак, торік провели коригування проектно-кошторисної документації та тендерну процедуру, уклали угоду з підрядною організацією. Як наголосив Андрій Годик, школа у Суховолі є важливим об’єктом, який попередньо включений в Програму Президента України «Велике будівництво». «Об’єкт передбачає значний об’єм робіт, відтак підрядник і замовник мають відповідально поставитись до його реалізації, скласти календарний план-графік і подати в обласну адміністрацію, щоб у вересні 2023 року діти громади пішли в нову сучасну школу», - зазначив він. Від початку будівництва на об’єкт скерували майже 31 млн грн, загальна ж кошторисна вартість майже 145 млн грн. Проєкт передбачає: будівництво двоповерхової будівлі з облаштуванням спортивного та актового залів, майстерень для трудового навчання, будівлі котельні, гаражу на два шкільні автобуси, трансформаторної підстанції, спортивних та ігрових майданчиків, підведення інженерних мереж, внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, закупівлю обладнання. Школа у Суховолі дозволить створити 500 нових учнівських місць та додаткових 30 робочих місць, покращить умови праці для понад пів сотні осіб.
“Реконструкція приймальних відділень та будівництво амбулаторій – це якісні медичні послуги для мешканців”, - Андрій Годик
21 січня 2022
У минулому році завдяки програмі “Велике будівництво” провели реконструкцію двох приймальних відділень та збудували і реконструювали 14 амбулаторій сімейної медицини. У приймальному відділенні Стрийської центральної районної лікарні провели капітальний ремонт із заміною вікон та сантехніки, встановлено нові меблі та медичне обладнання, облаштовано операційні, кімнати для лабораторій, приміщення для надання невідкладної допомоги, облаштовано місця для під’їзду автомобілів швидкої допомоги, встановлено комп’ютерний томограф та ультразвукову діагностичну систему. Також виконали внутрішні оздоблювальні роботи, замінено систему вентиляції, електрику, каналізаційну мережу, систему водопостачання, проведено благоустрій території. Приймальне відділення Дрогобицькій лікарні вартістю 62, 5 млн гривень. У приміщенні проведено капітальний ремонт, встановлено системи відеонагляду, систему постачання кисню, резервне електропостачання. “Ці приймальні відділення забезпечені сучасним обладнанням, зокрема для проведення УЗД- діагностики та комп'ютерної томографії, це дуже важливо в час пандемії. Реконструкція приймайльних відділень та будівництво амбулаторій – це якісні медичні послуги для мешканців. Медицина завжди була, а тепер навіть більше, ніж завжди, має бути тією галуззю, яка потребує найбільшої уваги держави, області і громад”, - підкреслив Андрій Годик. Окрім цього збудували та реконструювали 14 амбулаторій: Заклад первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості (амбулаторія загальної практики сімейної медицини), вул. Центральна, с. Хоросно Пустомитівський район-нове будівництво" «Заклад первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості (амбулаторія загальної практики сімейної медицини), с. Муроване Пустомитівський район – нове будівництво» (Коригування)» «Реконструкція фельдшерсько-акушерського пункту під амбулаторію первинної медицини по вул. Л. Українки, 4А в с. Деревня, Жовківського району Львівської області Амбулаторія групової практики с. Вільхівці, вул. Шашкевича 13а, Жидачівський район-нове будівництво Амбулаторія групової практики, с. Соколівка, вул. Бродівська,11 Буський район - нове будівництво Амбулаторія групової практики, с.Волиця, вул.Шевченка 1а, Мостиський район, Львівська область – нове будівництво Будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини у смт. Запитів Кам’янка-Бузького району по вул. Київській, 119 Львівської області. (Коригування) Заклад первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості (амбулаторія загальної практики сімейної медицини) вул. Шевченка, с. Семенівка, Пустомитівський район - нове будівництво Заклад первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості (амбулаторія загальної практики сімейної медицини), с. Ямпіль, Пустомитівський район – нове будівництво Капітальний ремонт будівлі КНП Луківської сільської ради "Луківська лікарська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини" с. Луки Самбірського району Львівської області Капітальний ремонт Заверещицької амбулаторії монопрактики ЗПСМ, с. Заверещиця Городоцького району Львівської області Капітальний ремонт покрівлі даху та фасадів амбулаторії загальної практики - сімейної медицини з проведенням благоустрою на території земельної ділянки по вул. Б. Хмельницького, 17 в с. Бірки Яворівського району Львівської області Капітальний ремонт приміщення КНП Воле-Баранецької сільської ради "Воле-Баранецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини" Самбірського району Львівської області Реконструкція Волостківської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (ЗПСМ) в с. Волостків Мостиського району Львівської області
5 спортивних об’єктів та 22 активних парки реалізували на Львівщині у 2021 році
21 січня 2022
У межах програми Президента України «Велике будівництво» у 2021 році на Львівщині провели реконструкцію 5 спортивних об’єктів. Окрім того, у межах соціального проєкту з ініціативи Президента та в межах обласної програми облаштували 22 активних парки. Про це під час брифінгу розповів перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик. Зазначимо, що реалізація об’єктів у межах «Великого будівництва» відбувається на умовах співфінансування за рахунок коштів державного, обласного та місцевого бюджетів. Спортивні об’єкти: Реконструкція стадіону ім. Л. Броварського по вул. Коперніка,13 у м. Самборі Львівської області: об’єкт розрахований на 1925 глядацьких місць, зможе приймати як футбольні матчі, так і легкоатлетичні спортивні змагання. Вартість об’єкту - 33,5 млн грн Реконструкція спортивного ядра та трибун стадіону Буської ДЮСШ в м. Буськ по вул.Київська, 15: розрахований на 486 глядацьких місць. У 2017 році біля стадіону реконструювали бачейн. Тому об’єкт можна розглядати як спртивний комплекс для підготовки до олімпійських змагань або до змагань іншого рівня. Вартість об’єкту - 17,7 млн грн. Реконструкція спортивних майданчиків зі штучним покриттям у Львівському національному університеті ім. Івана Франка на вул.Черемшини, 29(31) у м. Львові (95 осіб в секціях): як розповів Андрій Годик, це майданчики є багатофункціональними - як для футболу так і для баскетболу, тенісу тощо. Вони призначені не лише для занять професійних спортсменів, а й для загального розвитку студентів. Вартість об’єкту - 9,6 млн грн. Реконструкція будівлі басейну ДЮСШ "Тризуб плюс" на вул. Галицькій,1 в с.Давидів Давидівської сільської ради об'єднаної територіальної громади (150 осіб в секціях). Басейн розташований біля школи. Призначений не тільки для занять спортом, а й для отримання елементарників навиків плавання. Вартість об’єкту - 31, 7 млн грн. Реконструкція спортивного комплексу «Шахтар» в м.Червоноград Львівської області (1359 осіб в секціях). «Це багатофункціональна спортивна споруда, призначена для занять ігровими видами спорту. Також тут облаштували борцівський та спортивний зали, басейн. Вартість об’єкту - 25,4 млн грн», - зазначив Андрій Годик. Він також додав, що завдяки реалізації вказаних об’єктів покращили умови для зайняття спортом для майже 2500 осіб в секціях. Два спортивні об’єкти є перехідними у 2022 році: Капітальний ремонт КЗСРРЛО Фізкультурно-спортивного комплексу "Сокіл" по вул.Стуса 4 Б м.Сокаль Сокальського району Львівської області (170 осіб в секціях). Завершити об’єкт планують до кінця серпня 2022. Капітальний ремонт трибун для глядачів на стадіоні ім. Є Смука по вул. Львівській, 32 у м. Яворів Львівської області (180 осіб в секціях). Завершити об’єкт планують до травня 2022 року. Окрім того, у 2021 році на Львівщині облаштували 15 локацій у межах соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Ще 7 аналогічних об’єктів відкрили у межах обласної програми, на реалізацію якої скерували з бюджету області 1 млн грн та з бюджетів місцевих територіальних громад - 300 тис грн. «Основна концепція активних парків – забезпечити громадянам у звичайних умовах займатися елементарними фізичними вправами. У кожному парку є стенди з QR –кодами. Скануючи ці коди за допомогою мобільного додатку, можна побачити, які спортивні вправи можна виконувати з використанням встановленого спортивного інвентаря», - зазначив Андрій Годик. Активні парки розташовані у: м. Золочів, вул. М. Шашкевича, парк "Здоров'я" м. Радехів, вул. Відродження, міський парк м. Сокаль, вул. Б Хмельницького, 36 м. Борислав, вул. Шевченка,37 м. Броди, вул. 22 січня, 82 м. Городок, вул. Паркова, 7 м. Львів, вул. У. Самчука, 8 м. Миколаїв, проспект В'ячеслава Чорновола,3 м. Новояворівськ, вул. Шевченка, 3 м. Пустомити, вул. Грушевського 11, міський парк м. Рудки, площа Відродження,1 м. Самбір, вул. С. Бандери, парк ім. І Франка м. Стрий, вул. Болехівська, парк ім. Т. Шевченка м. Судова Вишня, вул. Гончара,1, міський парк м.Великі Мости, вул.Базарна м.Дрогобич, вул.Трускавецька, 20 м. Кам’янка-Бузька, вул. Незалежності м. Трускавець, Бульвар Торосевича. смт. Новий Яричів, вул. Незалежності м. Старий Самбір, Парк "Відкриті серця". м.Червоноград, вул. Шевченка,15 м. Винники, вул. Івасюка, 31. Окрім того, нагадаємо, що у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізує управління молоді та спорту Львівської ОДА, цьогоріч у громадах області облаштували 21 спортивний майданчик.
“Завдяки програмі президента у 2021 році на Львівщині створили 652 місця у школах і садку”, - Андрій Годик
21 січня 2022
У межах програми «Велике будівництво» у 2021 році завершили та відкрили три школи та один дошкільний навчальний заклад, створили нових 652 навчальних місця. Як повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, це школа у селі Гніздичів, вартість проєкту – 68 млн гривень і, що важливо, у минулому році вдалось залучити найбільшу суму – це 51 млн гривень. “Це нівелює усі стереотипи про те, що фінансуються державні кошти тільки в обласні та районні центри. Ця школа є у сільській місцевості і ми вважаємо, що саме у селах важливо забезпечувати якісну освіту. Цей об’єкт є одним із найсучасніших у Стрийському районі і 430 дітей мають хороші умови для навчання”, - наголосив Андрій Годик. Інший об'єкт – школа у Братковичах у Львівському районі. Загальна вартість – 104 млн гривень, цього року скерували 61 млн гривень. з них 46 млн коштів з ДФРР профінансували. Новозбудована школа розрахована на 180 учнівських місць. Третій освітній об’єкт – реконструкція школи у Прилбичах Яворівського району. Реалізація проєкту дала можливість покращити умови для навчання для 382 учнів, оснастити школу сучасними інформаційними технологіями, підвищити енергоефективність та зменшити відповідні бюджетні витрати шляхом заходів енергоощадження (металопластикові вікна, термоізоляція даху та стелі). «Відкриваючи освітні об'єкти, важливо акцентувати на кількості школярів, які навчатимуться в сучасних комфортних приміщеннях. Переконаний, хороші умови сприятимуть покращенню навчального процесу та успішності школярів”,- додав Андрій Годик. Щодо дошкільної освіти, то торік відкрили садок у Воля-Висоцька Жовківського району. Загальна вартість ремонтних робіт склала майже 18,5 млн грн, з яких майже 4 млн грн скерували з обласного бюджету. Окрім того, 8,5 млн грн виділили з державного бюджету та 6 млн – з бюджету громади. Також Андрій Годик акцентував, що перехідними на цей рік є три освітні об’єкти. Це школа у смт Гірник Червоноградського району, НВК І-ІІІ ст у селі Новий Кропивник та дитячий садок у селі В’язова Жовківського району,який планують завершити до середини літа 2022 року.
Майже 250 кілометрів доріг оновили на Львівщині в межах “Великого будівництва”
21 січня 2022
За підсумками 2021 році на Львівщині в межах Президентської програми збудували і відремонтували 247 кілометрів доріг державного та місцевого значення. Про це повідомив під час брифінгу перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. “Ремонтом охопили майже 150 кілометрів автошляхів державного значення та понад 100 кілометрів місцевих доріг. Окрім того, відновили 36 мостів, найбільший об’єкт – це мостовий перехід у селі Крушельниця на дорозі Східниця – Верхнє Синьовидне”, - зазначив Андрій Годик. Наймасштабніші об’єкти дорожньої інфраструктури: М-30 Стрий – Ізварино на всій протяжності в межах Львівської області (км 0+000 км 44+230). “Це найкоротший шлях від Львівщини до Луганщини. Він з’єднає схід і захід країни. Цей маршрут є Дорогою Єдності. Капітальний ремонт проводили на 43 км дороги та 5 мостових переходів. Станом на сьогодні повністю змінено дорожній одяг та завершуємо капітальний ремонт усіх штучних споруд”, - додав перший заступник. Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка, яка з’єднує між собою основні магістралі Львівщини. Активно відновлюючи автомобільну цю дорогу, поступово створюють Велике транзитне кільце навколо Львова, що дозволить суттєво розвантажити кільцеву дорогу Львова та його вуличну мережу. Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква. Як зазначив Андрій Годик, ще весною автомобільна дорога регіонального значення Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква, яка з’єднує Львівську область із Волинською, була не в найкращому стані. На дорожньому покритті спостерігалися різні деформації. Зокрема, напливи, колійність, тріщини, дрібна ямковість та інше. Цьогоріч ремонтом були охоплені дві ділянки загальною довжиною майже 50 км. Ще одним важливим об’єктом став міст на дорозі Львів – Радехів – Луцьк, який обвалився 3 травня минулого року. “Завдяки тому, що цю споруду ми планували реконструювати, на момент її руйнування в нас була готова проєктна документація. Впродовж кількох місяців ми отримали всі дозвільні документи на проведення будівельних робіт, забезпечили переправу для пішоходів, облаштували тимчасовий міст, провели демонтаж зруйнованих елементів та приступили до будівництва основного моста”, - наголосив перший заступник голови. Також він акцентував, що в межах реалізації проєкту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українському кордоні» активно проводили ремонтні роботи на автомобільних дорогах Т-14-01 КПП «Смільниця» - Старий Самбір, (відремонтували 1,8 км дороги), Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська (відремонтували 8,2 км дороги) та Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий (відремонтовано 27 км). Крім цього, цьогоріч завершили капітальний ремонт на автомобільній дорозі Т-14-20 Яворів – Грушів (відремонтували 19,2 км). “У цьому році на ремонт доріг місцевого значення плануємо залучили понад, 1,2 млрд гривень. Зокрема, продовжимо роботи на напрямках Мшанець – Стрілки, Бориня – Боберка, а також дорогах "Малого карпатського кола" - наголосив Андрій Годик.
Будівництво нового спорткомплексу поблизу Арени Львів планують розпочати вже восени
17 січня 2022
Сьогодні делегація Міжнародної федерації баскетбольних асоціацій (ФІБА-Європа) спільно з керівництвом Львівської облдержадміністрації оглянули місце будівництва майбутнього спортивного комплексу поблизу Arena Lviv. Цьогоріч об’єкт почнуть будувати в межах програми Президента «Велике будівництво». Територію об’єкту оглянули генеральний директор FIBA Europe Properties Моніка Пухнер, керівник відділу змагань FIBA Europe Любомир Мандіч, а також очільник Львівщини Максим Козицький. Зараз триває процес підготовки до чоловічого чемпіонату Європи з баскетболу (Євробаскет) серед національних збірних, який має відбутися у 2025 році. Україна є однією з головних претендентів на проведення змагань. За ініціативи Президента України вже цьогоріч у трьох містах – Києві, Львові та Дніпрі - розпочнеться будівництво сучасних спортивних баскетбольних стадіонів європейського зразка. У Львові йдеться про будівництво мультифункціонального спортивного комплексу на вул. Стрийській, 199, де зможуть відбутися змагання з ЄвроБаскету. «Спортивний кластер такого масштабу реалізовується вперше за незалежність України. Саме Львівська обласна державна адміністрація закладає фундамент в розбудову сучасної інфраструктури. Якісні тренувальні бази - це нові перемоги наших спортсменів на Олімпіадах та найпрестижніших світових змаганнях. Переконаний, що інфраструктура найвищого зразка - це запорука проведення у нас більшої кількості міжнародних змагань, а відтак - збільшення туристичних потоків і зростання доходів підприємців і місцевих бюджетів. Вірю, що новий мультифункціональний центр для різних видів спорту стане візитівкою нашої області», - запевнив очільник області Максим Козицький. Площа ділянки комплексу складає – 6 га, а сам об’єкт розрахований на 10 тисяч глядацьких місць. Кількість поверхів – 6. На території комплексу облаштують 400 паркомісць. Згідно з проєктом, комплекс буде енергоефективним з максимально обмеженими витратами на використання електроенергії. Наразі триває підготовка проєктно-кошторисної документації. Отже, новий спорткомплекс зможе організовувати ігри зимових видів спорту, таких як: хокей, следж-хокей (паралімпійський вид хокею для людей з обмеженими фізичними можливостями), фігурне катання, шорт-трек (змагання з бігу на ковзанах на хокейному майданчику), керлінг (командна спортивна гра на крижаному майданчику). А також: баскетбол, волейбол, гандбол, футзал, теніс, флорбол, змагання зі спортивної та художньої гімнастики, спортивних танців, кіберспорту. Крім цього, комплекс зможе приймати різноманітні концерти та інші культурні заходи. Будівництво стадіону для Євробаскету стане одним із проєктів Велике будівництво-2022 на Львівщині. Розпочати будівництво мають восени цьогоріч. Також в межах візиту делегація відвідає готелі, в яких потенційно зможуть розміститися спортивні команди та вболівальники. А також огляне туристичну інфраструктуру міста.