«Львівщина – відкрита і безпечна територія для ведення бізнесу», – Андрій Годик про основний меседж Міжнародного економічного форуму
Вже у четвер, 16 вересня, на Арені Львів відбудеться ювілейний XX Міжнародний економічний форум. Його учасниками стануть представники політичної еліти України, дипломатичного корпусу, українського бізнесу, провідних міжнародних компаній, а також торгових місій з більш ніж 20 країн світу.
Про це сьогодні розповіли під час брифінгу у Львівському прес-клубі.
«Ми розглядаємо цей Форум, як потужну національну і міжнародну платформу, завдання якої продемонструвати, що Україна, зокрема Львівщина, це відкрита і безпечна територія для ведення бізнесу. Це майданчик для діалогу між бізнесом, в тому числі іноземним, і владою, можливість активізувати ті процеси міжнародного транскордонного співробітництва, які були дещо послаблені в період ковіду, зокрема у 2020 році. Це додатковий інструмент щодо залучення інвестицій. І насамперед форум – це можливість для дискусії та формування єдиного правильного шляху щодо розвитку економіки, політики, соціальних відносин в умовах пандемії», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
Як він розповів, у межах найбільшої економічної події Західної України заплановані три великі панельні обговорення:
«Постпандемічний світ: від нових викликів до стійкого економічного розвитку»;
«Львівщина: капіталізація через додану вартість»;
«Інвестиції в цінності»;
Зокрема серед учасників першої панельної дискусії норвезький економіст, професор технологій управління та стратегій розвитку Таллінського технічного університету Естонії Ерік Райнерт, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, Президент ТПП України Геннадій Чижиков, представники бізнесу.
На тему капіталізації через додану вартість спілкуватимуться ректор УКУ отець Богдан Прах, українська диригентка Оксана Линів, співвласниця та Голова наглядової ради «Компанія Ензим» Олена Вовк, співвласник і член ради директорів компанії SoftServe Тарас Кицмей, підприємець, співзасновник Холдингу емоцій «!FEST» Андрій Худо.
Про інвестиції в цінності говоритимуть представники бізнесу.
Також, заплановані крос-секторальні обговорення та воркшопи, зокрема на тему транспортної інфраструктури, доріг, вдосконалення нормативно-правового регулювання сфери містобудування.
«Загалом участь у форумі візьмуть 15 топових спікерів. Ми очікуємо представництво більш ніж 20 країн світу, понад 2 тисячі учасників», – додав Андрій Годик.
В межах XX Міжнародного економічного форуму також відбудеться:
- ярмарок донорів від департаменту міжнародної технічної допомоги;
- найбільша Startup Expo – виставка понад 70 українських стартапів;
- Business Expo – експо-виставка ключових підприємств регіону та країни.
Більше про спікерів Форуму та події за посиланням.
Ключові слова:
міжнародний економічний форумНовини за темою
Десятки стартаперів презентують власні ідеї на ювілейному Міжнародному економічному форумі
16 вересня 2021
На Арені Львів триває XX ювілейний Міжнародний економічний форум. В межах заходу представили найбільшу Startup Expo. Startup Expo – це спеціалізована виставка українських стартапів, метою якої є об'єднати учасників інноваційної системи для обміну ідеями, обговорити тренди, новини і досягнення в IT-галузі та інших, знайти потенційних клієнтів та інвесторів, отримати фідбек та протестувати продукт. Сьогодні на Форумі свій продукт презентують понад 70 українських стартапів. До слова, в межах Форуму оберуть найкращий стартап. Він отримає 100 тисяч гривень. Нагадаємо, що в межах Форуму вже відбулись дві основні панельні дискусії і низка крос-обговорень. Загалом цьогоріч Форум об’єднав понад 1500 учасників з більше, ніж двадцяти країн світу.
«Для розвитку біотехнологій, як освітньої і наукової галузі, необхідна інфраструктура», - Олена Вовк
16 вересня 2021
Біотехнології і освіта - нові перспективні галузі розвитку Львівщини, які можуть бути цікавими для інвесторів. Про це дискутували сьогодні учасники Міжнародного економічного форуму на другій дискусійній панелі «Львівщина: капіталізація через додану вартість». Як зазначила одна зі спікерок Форуму Олена Вовк, співвласниця та голова наглядової ради компанії «Ензим», важливим є створення єдиної екосистеми людей, які розуміють важливість біотехнологій. Проте модернізації потребує процес підготовки молодих фахівців. «Зараз така ситуація в Україні, що дуже мало молодих людей обирають для здобуття вищої освіти кафедри біотехнологій. Якщо у нас дають непогану теоретичну базу, то викладання практики відстає на роки, якщо не на десятиліття. Глобальне вирішення такої проблеми, і для зацікавлення молоді біотехнологіями, бачимо у покращенні рівня викладання біології у школах – щоб діти могли усвідомити весь спектр цієї науки, - зазначила Олена Вовк. Вона також наголосила, що розвиток біотехнологій, як освітньої і наукової галузі, потребує відповідної інфраструктури. Зокрема, відкриття лабораторій, де діти зможуть знайомитися з роботою біотехнологів, адже зараз така практика можлива лише при університетах. «Компанія «Ензим» працює і намагається реалізувати певні зміни локально. Ми створили лабораторію для старшокласників, де вони можуть проводити самостійно різні досліди – від розшифровки ДНК до баз основ генетики. Є надія на фармакластер, який ми створили у Львові. Проте, бракує бізнесу, який міг би підсилити його. Має бути база, де студенти і молоді науковці зможуть втілювати свої проєкти», - додала Олена Вовк. «Виділю три елементи доданої вартості в нашій галузі. Перші дві – це наука і наукове підґрунтя. Результатом роботи з акцентом на розвиток науки стала розробка нашою лабораторією високотехнологічних, науково створених продуктів, які вже використовуємо у виробництві. І третій елемент - кваліфіковані спеціалісти, і тут ми знову повертаємося до необхідності розвитку галузі освіти. І головне – розвиток бізнесу неможливий без стабільної економіки та дієвої судової системи», - наголосила співвласниця компанії «Ензим».
«Успішно реалізований проєкт МТД - це додаткова точка зростання для кожної громади та Львівщини загалом», - Андрій Годик
16 вересня 2021
XX Міжнародний економічний форум триває на Арені Львів. Присутні дискутують на різноманітні теми життя області, про те, як вплинув на них ковід та якою буде економіка у постковідний час. Серед обговорюваних тем - «Міжнародна технічна допомога, як інструмент впливу на соціально-економічний розвиток громад». Присутніх привітав перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Вітаю вас на ювілейному Форумі та тематичній панельній дискусії. Я переконаний, що міжнародно-технічна допомога і бюджетні програми розвитку – це дійсно чудовий інструмент для культурного, соціально-економічного розвитку громад, це додатковий стимул для співпраці між громадами та інституціями в регіоні, також з іншими країнами. Сьогодні спікерами будуть представники партнерів, які співпрацюють і вкладають кошти в Україну і Львівщину зокрема. Так, серед присутніх представники програми транскордонного співробітництва Польша-Україна-Білорусь, Українського культурного фонду, Турецької програми ТІКА, міжнародного фонду «Відродження» і це далеко не вичерпний перелік», - зазначив Андрій Годик. Серед спікерів - Владислав Берковський, Анджей Слодкі, Джунейт Есмер, Ростислав Томенчук, Оксана Дащаківська, Альона Дмуховська, Ольга Маліхатко. «Щиро переконаний, що ця дискусія має дати відповідь на ті питання, які є в багатьох із вас, але основне, що вони мають виступити стимулюючим фактором для написання нових проєктів та успішної їх реалізації. Оскільки кожен успішно реалізований проєкт МТД - це додаткова точка зростання для громади та Львівщини загалом. ЛОДА завжди відкрита для плідної конструктивної співпраці і я щиро переконаний, що цей захід стане додатковим стимулом для її розширення та поглиблення», - додав перший заступник.
ЛОДА підписала Меморандум про співпрацю із Західним міжрегіональним управлінням юстиції та Радою арбітражних керуючих.
16 вересня 2021
Сьогодні, 16 вересня, в межах XX Міжнародного економічного форуму Львівська ОДА підписала Меморандум про співпрацю із Західним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції м. Львова і Радою арбітражних керуючих. Меморандум передбачає співпрацю в частині популяризації роботи арбітражного керуючого, запровадження нових механізмів, в тому числі і на законодавчому рівні в частині покращення справ про банкрутство і їх ведення, умови роботи арбітражних керуючих і популяризацію професії. В цьому напрямку Міжрегіональне управління юстиції вже підписало меморандуми про співпрацю з трьома вищими навчальними закладами: ЛНУ Франка, Острозька академія і Луцький університет, тут формують відповідні курси навчання. Також Меморандум передбачає співпрацю у напрямку економічного розвитку підприємств та територій, відновлення платоспроможності боржників або визнання їх банкрутом, антикризові програми, виявлення ознак неплатоспроможності підприємств, діагностика кризового стану та загрози банкрутства підприємств установ та організацій, які перебувають у сфері управління ода.
Зареєструватись на Міжнародний економічний форум медіа можуть до завтра
13 вересня 2021
Вже за декілька днів, 16 вересня, на Львівщині відбудеться масштабна економічна подія – XX Міжнародний економічний форум. Серед учасників – представники політичної еліти України, дипломатичного корпусу, українського бізнесу, провідних міжнародних компаній, а також торгових місій з більш ніж 20 країн світу. XX Міжнародний Економічний форум - це практичний майданчик для пошуку нових бізнес-контактів, нових партнерів, інвесторів. Це один з найбільших нетворкінг-платформ України для середнього та великого бізнесу, топ-менеджерів держави, управлінців, інвесторів. Головною особливістю цьогорічного Форуму стануть зустрічі у форматі «В2В», які сприятимуть налагодженню діалогу між українським та іноземним бізнесом. Під час Форуму відбудеться виставка, на якій кожен охочий зможе представити товари та послуги свого підприємства. У межах найбільшої економічної події Західної України заплановані наступні заходи: - Панельне обговорення «Постпандемічний світ: від нових викликів до стійкого економічного розвитку»; - Панельне обговорення «Львівщина: капіталізація через додану вартість»; - Панельне обговорення «Інвестиції в цінності»; - Крос-секторальні обговорення та воркшопи. До участі запрошують ЗМІ та медіа-партнерів. Зареєструватись можна до 18:00 год 14 вересня. Деталі за телефоном +380631061187. Реєстрація за посиланням. Додамо, що очікують участь у форумі понад 1500 гостей, а саме: українських та закордонних бізнесменів, представників українського політикуму та громадського суспільства, успішних реформаторів з інших країн світу, визначних економістів, послів та науковців.
Найкращий стартап в межах Міжнародного економічного форуму отримає 100 тисяч гривень
13 вересня 2021
Ювілейний XX Міжнародний економічний форум стане платформою взаємодії влади та бізнесу. Так, про потреби та розвиток бізнесу говоритимуть в межах панельних дискусій, свої проєкти підприємці презентують і в межах виставок, які діятимуть під час форуму. «Ми з оргкомітетом від ЛОДА максимально пропрацювали концепцію Форуму так, щоб він був цікавий для бізнесу. Це видно по панелях та спікерах. Так, друга панель представляє Львівщину і говорить про капіталізацію через додану вартість. Це дуже важлива тема, адже ми повинні виходити з сировинного придатка для інших країн і формувати з української економіки економіку з доданою вартістю. Спікери панелі яскраво представляють різні галузі: культуру, освіту, виробництво, аграрну галузь, ІТ, туризм. І це прекрасно покаже і розкриє потенціал області для інвесторів», – зазначив підприємець, засновник і президент West Ukrainian Business Club, співзасновник West Ukrainian Business School, CORE Business Club Олександр Магунь. Ще на одній панельній дискусії в межах Форуму говоритимуть про інвестиції в цінності. Участь у ній візьмуть власники та представники топових українських глобальних компаній. Як зазначили під час брифінгу у Львівському пресклубі, спікери панельної дискусії є локомотивами української економіки, взірцевим прикладом інвестицій в ціннісну складову. Поспілкуватись з представниками бізнесу в межах форуму можна під час Business Expo. Це експо-виставка ключових підприємств регіону та країни. Також в межах Міжнародного економічного форуму проведуть найбільшу Startup Expo – виставку понад 70 українських стартапів. Тут налагодити комунікацію зможуть стартапери та представники фондів, які мають потенціал фінансувати стартапи. До слова, як зазначив Олександр Магунь, найкращий стартап в межах форуму отримає 100 тисяч гривень. «Ми хочемо, щоб наша область показала найбільший свій потенціал, кінцевою метою чого є залучення інвестицій», – зазначив підприємець. Більше про гостей та програму Форуму за посиланням.
В межах Міжнародного економічного форуму обговорять питання корпоративного захисту власників бізнесу
10 вересня 2021
«Корпоративний захист власників бізнесу» - крос-секторальне обговорення, яке проведуть в межах ювілейного XX Міжнародного економічного форуму. Захід відбудеться на Арені Львів 16 вересня. «Наявність інхаус-юристів чи зовнішніх фахових консультантів не знімає об’єктивну необхідність власників бізнесу розуміти проблемні питання корпоративної структури власності, захисту активів/майбутніх інвестицій в умовах постійних змін регуляторної бази, з однієї сторони, та можливої недобросовісної поведінки менеджменту компанії/партнерського складу, з іншої. Упродовж останнього часу маємо можливість спостерігати оновлення бази нормативного регулювання основних форм діяльності компаній, досить прогресивні рішення вищих судових інстанцій наближені до міжнародних стандартів корпоративного управління та практики застосування, а також намагання держави впровадити окремі механізми захисту. Однак, в реальності ще досі маємо нерозуміння права бізнесу впорядкувати останній через локальні документи компанії/договірні конструкції без порушення вимог закону та, на противагу цьому, небажання представників окремих інстанцій змінюватись згідно з вимогами часу», - пояснюють актуальність заходу в департаменті економічної політики Львівської ОДА. Відтак, серед іншого, обговорять можливість власників домовитись між собою з ключових питань діяльності компанії шляхом укладення корпоративного договору чи працює даний правовий інструмент із зовнішніми інвесторами, ключові ризики в процедурах набуття/відчуження права власності на частку/акцію/пай та корпоративні права із них, безпечні алгоритми співпраці власників компанії та менеджменту останньої, відповідальність учасника/керівника за борги компанії, особливості підтвердження права на активи та їх збереження, а також нові спроби держави впровадити ефективні процедури протидії рейдерству. Експерт обговорення: кандидат юридичних наук, адвокат, партнер юридичної компанії Slipenchuk Partners Наталія Сліпенчук. Час проведення: з 12:30 - 13:30 год. Зареєструватись можна за посиланням.
XX Міжнародний економічний форум: триває реєстрація на подію для всіх зацікавлених
8 вересня 2021
Вже наступного тижня, 16 вересня, на «Арені Львів» відбудеться ювілейний XX Міжнародний економічний форум. Серед учасників – представники політичної еліти України, дипломатичного корпусу, українського бізнесу, провідних міжнародних компаній, а також торгових місій з більш ніж 20 країн світу. «XX Міжнародний Економічний форум» - це практичний майданчик для пошуку нових бізнес-контактів, нових партнерів, інвесторів. Це один з найбільших нетворкінг-платформ України для середнього та великого бізнесу, топ-менеджерів держави, управлінців, інвесторів», - наголошують у департаменті економічної політики Львівської ОДА та закликають скористатись можливостями Форуму всіх зацікавлених. Головною особливістю цьогорічного Форуму стануть зустрічі у форматі «В2В», які сприятимуть налагодженню діалогу між українським та іноземним бізнесом. Під час Форуму відбудеться виставка, на якій кожен охочий зможе представити товари та послуги свого підприємства. У межах найбільшої економічної події Західної України заплановані наступні заходи: - Панельне обговорення «Постпандемічний світ: від нових викликів до стійкого економічного розвитку»; - Панельне обговорення «Львівщина: капіталізація через додану вартість»; - Панельне обговорення «Інвестиції в цінності»; - Крос-секторальні обговорення та воркшопи. Для участі у ХХ Львівському Міжнародному форумі необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням. Кількість місць обмежена. За додатковою інформацією можна писати на електронну адресу: bbd.lviv.region@gmail.com або телефонувати за номером: (032) 261 20 40 «Ми очікуємо понад 1500 гостей, а саме: українських та закордонних бізнесменів, представників українського політикуму та громадського суспільства, успішних реформаторів з інших країн світу, визначних економістів, послів та науковців. Приєднуйтеся і Ви до наймасштабнішої події осені»,- додають у департаменті економічної політики.
У межах ювілейного Міжнародного економічного форуму дискутуватимуть про державно-приватне партнерство
8 вересня 2021
16 вересня в межах «ХХ Міжнародного економічного Форуму», відбудеться крос-секторальне обговорення на тему «Державно-приватне партнерство: співпраця на умовах win/win». Модератор заходу: Андрій Кавчук - керуючий партнер, бізнес-адвокат. “Одним зі шляхів реалізації національних інтересів країни є формування сприятливого інноваційно-інвестиційного середовища, яке слугує підґрунтям для трансформаційних процесів в економіці. Серед інвестиційних інструментів яскраво вирізняється державно-приватне партнерство (ДПП), яке дозволяє втілити низку важливих та масштабних соціально-економічних проєктів”, - зазначають партнери форуму. Під час дискусії говоритимуть про: державне-приватне партнерство в Україні: стан справ, світовий досвід ДПП, який варто запровадити в Україні, сфери застосування ДПП та перспективні об'єкти, ризики і переваги державного/приватного партнера від проєктів ДПП, to do-list для досягнення win-win результату проєктів ДПП в Україні. Партнери заходу: управління інвестицій та проєктів департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (Роман Старецький, начальник управління); агенція з питань підтримки державного-приватного партнерства (Ніко Гачечиладзе, директор Агенції ДПП); жіноча ділова палата України, президентка Наталія Карпенчук-Конопацька. До участі в заході запрошують представників органів державної влади, місцевого самоврядування, український бізнес та іноземні інвестори, які зацікавлені у співпраці із залучення інвестицій шляхом створення чи модернізації об'єктів державної та комунальної власності через форми співпраці державного - приватного партнерства, зокрема концесії. Місце проведення: скайбокс на 4 поверсі стадіону «Арена Львів». Кількість учасників обмежена. Час проведення: 16 вересня з 12:30 - 13:30 год. Усіх охочих взяти участь в заході, просимо зареєструватись за посиланням: https://cutt.ly/IWOVxi3
Стартапери області зможуть представити свої ідеї на Міжнародному економічному форумі
3 серпня 2021
У вересні на Арені Львів відбудеться ювілейний XX Міжнародний економічний форум. В межах заходу свої креативні ідеї зможуть представити стартапери області. З цією ціллю облаштують спеціальний простір, який буде доступний для кожного відвідувача Форуму. «Вже сьогодні ми спілкуємось із представниками стартап шкіл і інформуємо про таку можливість. Також участь у Форумі доступна і для стартаперів, які не є частиною таких осередків, але мають креативні ідеї. Ми відкриті до нових цікавих проєктів і радо допоможемо в їх промоції»,- розповів керівник відділу інвестиційної політики Львівської ОДА Орест Фільц. Свої ідеї стартапери зможуть подати через реєстраційну форму до відділу інвестиційної політики. Їх перегляне конкурсна рада, яка обере тих, які представлять свої стартапи в межах Міжнародного економічного форуму. Зазначимо, що цьогорічний Міжнародний економічний форум стане ювілейним. Головною його особливістю будуть зустрічі у форматі «В2В», їх мета - забезпечення налагодження діалогу між українським та іноземним бізнесом. Окрім панельних дискусій та бізнес-переговорів, в межах Форуму відбуватиметься виставка, на якій кожен охочий зможе представити товари та послуги свого підприємства, зокрема і стартап ідеї. «Під час зустрічей із представниками іноземних делегацій, які відвідують Львівщину, ми щоразу запрошуємо їх до участі у ХХ Міжнародному економічному форумі. Очікуємо, що участь у ньому цьогоріч візьме близько 2-3 тисяч осіб», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Та запросив усіх долучитись до заходу. «Вірю, що Форум стане потужним національним і міжнародним майданчиком, який представить Україну та, зокрема, Львівщину як безпечну та привабливу територію для ведення бізнесу, діалогу між владою і бізнесом. Також він сприятиме активізації транскордонної співпраці, залученню інвестицій, встановленню корисних бізнес-контактів між українськими та закордонними діловими колами, обміну досвідом та формулюванню нової концепції ведення та розвитку бізнесу в умовах пандемії COVID-19. Тому заохочуємо кожного долучитись», - додав очільник області.
У межах Міжнародного економічного форуму відбулась зустріч обласних робочих груп із земельних питань
1 листопада 2019
Сьогодні, 1 листопада, на Львівщині триває ХІХ Міжнародний економічний форум. В межах Форуму відбулось пленарне засідання «Ефективне управління земельними ресурсами». Після завершення дискусії учасники засідання працювали в обласних робочих групах. «Нам потрібно разом рухатись у напрямку ефективного управління земельними ресурсами. Щоб ми, як обласна влада, а також територіальні громади могли використовувати ці напрацювання. Дякую нашим партнерам, зокрема Світовому банку та проєкту USAID, які допомагають нам рухатись у напрямку впорядкування земельних питань», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Відтак, учасники працювали над питаннями дистанційного зондування по класифікації посівів за 2019 рік, використання карт класифікації посівів на геоінформаційному порталі під модеруванням представників Світового Банку. Також відбулись виступи обласних груп по типових ситуаціям в межах роботи з картами класифікації посівів та інших важливих питань. Нагадаємо, що завдяки реалізації Програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» та дистанційному зондуванню території області, Світовому банку вдалось створити карту класифікації (посівів). За її допомогою можна моніторити посіви сільськогосподарських культур, їх сівозміни, що дозволяє приймати правильні управлінські рішення у сфері земельних ресурсів. Окрім цього, за допомогою карти можна простежити вирубку лісів та інші негативні явища.
Львівська обласна державна адміністрація співпрацюватиме з Громадською спілкою «Національна туристична організація України»
1 листопада 2019
Сьогодні, 1 листопада, у межах другого дня ХІХ Міжнародного економічного форуму тривають дискусійні панелі. Серед них - туристична «Invest in Lviv Region: Focus on Tourism». Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський. “Тема туризму для Львівщини є, мабуть, однією із головних. Ще 5 чи 7 років тому було менше розмов про таку галузь туризму як медичний. Той потенціал, який сьогодні існує в косметології, стоматології тощо, я думаю, що має неабиякі перспективи. Давайте спільно розвивати цю галузь на повній швидкості”, - наголосив очільник області. Голова Львівської ОДА також зазначив: “Кожен турист по-суті є інвестором. Він витрачає тут свої кошти, а частинку нашої історії, культури та буття забирає з собою”. Маркіян Мальський побажав усім причетним до туристичої сфери, щоб позитивні емоції були тією складовою, яку подорожуючі залишають з собою, опісля мандрівки. Присутні порушили питання залучення інвестицій у розбудову туристичної інфраструктури, реалізації інноваційних проектів, спрямованих на зростання попиту на туристичні послуги, збільшення надходжень від реалізації туристичних послуг, а також про стан українських курортів. Зазначимо, що у межах панельної дискусії відбулось підписання Меморандуму про співробітництво між Львівською обласною державною адміністрацією та Громадською спілкою «Національна туристична організація України». Меморандум передбачає створення сприятливих організаційних та економічних умов для розвитку туристичного потенціалу Львівської області, раціонального використання туристичних ресурсів, підвищення конкурентоспроможності регіону на міжнародному туристичному ринку, в тому числі, через підтримку пріоритетних напрямів туристичної діяльності, залучення інвестицій у розбудову туристичної інфраструктури та індустрії гостинності, розширення міжнародного співробітництва.