«Правильне планування бюджету –головний інструмент для ефективного використання бюджетних коштів», - Іван Собко на Міжнародній конференції щодо фінансової дисципліни громад

1 жовтня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

ІІІ етап Міжнародної регіональної конференції «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати» проходить сьогодні в Ужгороді.

Серед учасників – голова Рахункової палати України Валерій Пацкан та очільник Львівського територіального управління РП Володимир Піхоцький, керівники Закарпатської та Рівненської ОДА, Львівської та Закарпатської обласних рад, мери низки міст Західної України. Львівську облдержадміністрацію представив заступник голови адміністрації Іван Собко.

Під час конференції учасники порушили питання щодо статусу та основних повноважень Рахункової палати як вищого органу аудиту, зокрема, щодо здійснення контролю за використанням бюджетних коштів, наданих на виконання повноважень місцевими державними адміністраціями та на реалізацію делегованих повноважень органами місцевого самоврядування по доходах і видатках.

«Якщо б кожен посадовець у своїй роботі ставився до кожної бюджетної гривні як до своєї яку заробив у вигляді заробітної плати - працівники Рахункової палати мали б мінімум роботи!

Рахункова палата – це не каральний орган, це служба, яка допомагає молодим фахівцям у ефективному розподілі бюджетних коштів. Так само на Львівщині спеціалісти департаменту фінансів адміністрації за дорученням очільника області Максима Козицького періодично здійснюють виїзди у громади з метою допомогти у формуванні та веденні бюджету. Держава має забезпечувати якісно підготовлені кадри! У громадах в тому числі

При формуванні місцевих бюджетів чітко мають працювати всі служби – обласна адміністрація, місцеві та області депутати, громадські організації – всі, кому небайдужа ця громада.

Завдання ЛОДА та міністерств – правильне планування бюджету та координація у цьому процесі місцевих громад», - сказав у своєму виступі Іван Собко.

У режимі відеозв’язку до конференції приєднався Дженні Лундмарк, керівник сектору управління державними фінансами, бюджетної підтримки та статистики Представництва ЄС в Україні (у режимі відеоконференцзв'язку);

Також учасники обговорили проблемні питання регіонів у сфері публічних фінансів та шляхи зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни тощо.

Конференцію організували з нагоди 25-річчя Рахункової палати України.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook