Між Львівською ОДА та Люблінським воєводством підписали Меморандум: у яких галузях посилять співпрацю

30 листопада 2021р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Напередодні, 29 листопада, делегація Львівської облдержадміністрації з офіційним візитом відвідала Республіку Польща. У ході зустрічі спільно з керівництвом Люблінського воєводства підписали Меморандум про співпрацю в межах басейну річки Західний Буг - «Надбужжя» (далі – ЄУТС).

Меморандум підписали голова Львівської ОДА Максим Козицький, Маршалок Люблінського воєводства Ярослав Ставярський та Віцемаршалок Збігнев Войцеховський.

Отож, Меморандум має на меті спільно реалізувати проєкти та програми у кількох сферах. Першочергово, Меморандум передбачає організацію системи управління відходами та водною інфраструктурою на базі державного-приватного партнерства, підвищення рівня переробки відходів у транскордонному просторі басейну ріки Західний Буг.

Цілі ЄУТС:

  • координувати діяльність, що сприятиме економічному, науковому, екологічному, культурному та освітньому співробітництву;
  • допомагати у розробці конкретних проєктів з питань транскордонного співробітництва між членами Угрупування у сфері взаємних інтересів;
  • сприяти розвитку контактів серед населення територій, які входять в Угрупування, зокрема, серед спеціалістів в різних галузях;
  • визначити потенційні сфери для багатостороннього транскордонного співробітництва серед членів Угрупування та сприяти добросусідським відносинам;
  • бути посередниками та забезпечити співробітництво членів Угрупування з міжнародними організаціями та установами.

Основні завдання Меморандуму:

  • Галузь туризму - розробка нових спільних туристичних маршрутів;
  • Транспортна сфера – розбудова нових ліній автобусного сполучення, інфраструктурних об’єктів через річку;
  • Культура - побудова транскордонних мистецьких шкіл, відновлення традиційних для місцевості ремесел та упорядкування спортивно-оздоровчі території;
  • Економічна сфера – створити, а також розвивати нові кластери: екологічно-освітній,  ландшафтного дизайну, логістичний, медичний тощо.

Членами ЄУТС є Асоціація територіальних громад, розташованих в межах басейну річки Західний Буг (Україна) та Асоціація органів місцевого самоврядування територій басейну річки Західний Буг Люблінського воєводства (Польща).

Окрім вищезазначеного, сторони обговорили питання розбудови пунктів пропуску та реалізації спільних транскордонних екологічних проєктів.

У межах візиту делегація Львівської ОДА зустрілась з Люблінським воєводою Лехом Справкою. Сторони обговорили ситуацію з поширенням коронавірусу на території обох держав. 

"Проблема поширення коронавірусу на території наших держав зараз на першому плані, рівень захворюваності та ситуація загалом у нас дуже подібні. Тому вкрай важливо активно протидіяти вірусу, зокрема, через вакцинацію", - зазначив голова ЛОДА Максим Козицький
 
Разом з тим, поспілкувались про майбутню співпрацю в галузі створення нових перспективних пунктів пропуску, залізничного сполучення і транспортного коридору Гданськ-Одеса, який буде пролягати через Люблінське воєводство і Львівську область.
 
"Наголосив нашим партнерам про переваги Львівського регіону для міжнародного співробітництва. Інвестиційна привабливість полягає в сприятливому географічному розташуванні, на території нашої області розташовані 6 автомобільних пунктів пропуску, 1 повітряний та ще 3 – залізничні. Водночас на Львівщині розвиваємо інфраструктуру доріг, торгові шляхи, міжнародний аеропорт. А головне - у нас кваліфіковані людські ресурси: Львівщина посідає 4 місце в Україні за зайнятістю населення, 3-тє – за кількістю науково-дослідних організацій.
 
Враховуючи попередню співпрацю та всі названі особливості, сподіваюся, що підписаний вчора меморандум спільно зможемо перетворити на конкретну дорожню карту у різних галузях та в найближчі роки втілити разом низку великих та вкрай важливих для нас міжнародних проєктів", - додав очільник Львівщини.
 
Наприкінці візиту спільним покладанням квітів до пам’ятника отця Омеляна Ковча в Майданеку сторони вшанували пам’ять пастора.
Ілона Орнат

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook