«Ефективний менеджмент та спільні зусилля області і НСЗУ забезпечать сталий розвиток медицини області», - Іван Собко

24 Червня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Звернення до бюджетної комісії Львівської облради щодо дофінансування радіаційного центру та обласної клінічної лікарні, а також ініціювання внесення змін до постанови Кабміну щодо «ковідних пакетів» - ряд важливих рішень прийняли члени постійної комісії Львівської облради з питань охорони здоров’я та материнства (Комісія).

Зокрема, члени Комісії вирішили звернутися до постійної комісії облради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку з пропозицією розглянути можливість дофінансування Львівського обласного спеціалізованого центру радіаційного захисту населення.

Як зазначила директорка центру Тетяна Пошивак, вартість пакетів медичних послуг за контрактом з Національною службою здоров’я України не покриває всіх видатків центру, оскільки при формуванні пакетів не враховано специфіку закладу. Наприклад, пакет від НСЗУ не включає надання пацієнтам безкоштовної стоматологічної допомоги, а також часткової вартості лабораторних обстежень та скерувань до спеціалістів вторинної медичної допомоги.

«Прошу врахувати, що наш заклад обслуговує осіб, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС – людей з променевою хворобою та іншими специфічними захворюваннями, перебіг яких не завжди можливо передбачити. Таких осіб у нас на обліку 6859, з них 3700 – безпосередньо ліквідатори. І згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» всі вони мають право на отримання безоплатної медичної допомоги. Проте на даний час повністю її забезпечити безкоштовно ми не можемо. Нам бракує 2 млн грн, і ми розраховуємо на бодай часткове дофінансування з обласного бюджету», - доповіла директорка Центру.

Також Комісія ініціюватиме внесення змін до постанови Кабміну № 448 «Про внесення змін до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у II – IV кварталах 2021 року». З таким проханням звернувся керівник Центру легеневого здоров’я Любомир Рак. Він зазначив, що договір з НСЗУ по наданню стаціонарної допомоги дорослим і дітям  без хірургічних операцій (пульмонологія) для Центру діятиме до періоду завершення терміну дії ковідного пакету (і додатково ще один місяць) – згідно з положеннями постанови КМУ. За словами керівника, це може призвести до передчасного скорочення кількості пульмонологічних відділень та штату працівників. Тож Комісія одноголосно підтримала звернутися до Кабміну з пропозицією внести зміни до постанови № 448 щодо дії відповідних пакетів надання медичної допомоги населенню.

Окрім того, Комісія вирішила звернутися до комісії облради з питань бюджету і щодо дофінансування ремонтних робіт у офтальмологічному відділені Львівської обласної клінічної лікарні, яке знаходиться на вул. Некрасова, 35 у Львові. Мова йде про укріплення системи водовідведення у підвальному приміщенні. Експертиза та проєктно-кошторисна документація вже розроблені, сума дофінансування на проведення робіт складає близько 700 тис грн.

«На комісії розглянули ряд важливих питань, проте на сьогодні справді найбільш пріоритетним з них є стабільність, дієвість, ефективність роботи менеджменту обласних закладів охорони здоров’я. Тому що в НСЗУ в межах визначених пакетів і тарифів є з закладами підписані відповідні пакети, які явно не покривають потребу в коштах, як на утримання цих закладів, так і на їх розвиток. Ми розуміємо, що НСЗУ виділяє кошти за отриману медичну послугу, проте на сьогодні місцеві бюджети, і обласний в тому числі, не в змозі повністю дофінансувати потребу в коштах тих дефіцитів, які можуть утворитися до кінця року. Тож перш за все – ефективний менеджмент керівників по питаннях енергозбереження, кадрової політики, структури закладу, ефективного використання наявних бюджетних коштів. Лише спільно з обласним бюджетом, місцевими бюджетами, коштами НСЗУ, при ефективній організації роботи ми можемо говорити про розвиток медицини в області», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Заступник голови Львівської ОДА закликав керівників закладів, госпітальну раду, громадськість, експертне середовище, долучатися до роботи госпітальної ради при  ЛОДА та власне Комісії, для напрацювання концепції розвитку медицини області

«Обласна державна адміністрація на чергове засідання госпітальної ради готова представити проєкт напрацювань, але для ефективної роботи необхідно розуміти  позиції власників закладів охорони здоров’я, зокрема, Львівської облради, та управління майном», - наголосив Іван Собко.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook